UMRE TURU 13 GECE 14 GÜN

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UMRE TURU

5* OTELDE KONAKLAMA FARKIYLA!

 

18-31 Mart 2018 / 13 GECE 14 GÜN  

 

Tur Programı

1. Gün:

18 Mart

İzmir Adnan Menderes Havalimanından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla Medine’ye hareket ediyoruz. Medine’ye varışımızla birlikte, bizi bekleyen transfer aracımızla otele gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.


2. Gün:

19 Mart

Sabah namazı Ravza’da eda ediyoruz. Namazdan sonra topluca Resulullah’ı Selamlama ve ilk ziyareti yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Sabah kahvaltımızı yapıyoruz, kahvaltı sonrası odalarımıza çekiliyoruz ve İkindi namazını Ravza’da eda ettikten sonra belirtilen saatte belirtilen yerde toplanıyoruz ve Medine iç ziyaretlerine başlıyoruz. Sırasıyla Cennetül Baki, Hz. Osman (r.a.) Mescidi, Hz. Ömer (r.a.) Mescidi, Hz. Ebubekir (r.a.) Mescidi, Hz. Ali (r.a.) Mescidi ve Gamame Mescidi'ni ziyaret ettikten sonra ikindi ile akşam arası Ravza’da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği, yatsı namazı ve istirahat (Akşam Hurma Bahçesi gezimiz olacaktır.)


3. Gün:

20 Mart

Sabah kahvaltıdan sonra, belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binerek Medine dış ziyaretlerine başlıyoruz. İlk olarak Uhud Dağı ve Hz. Hamza’yı ziyaret edip, sırasıyla Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescidi), Yedi Mescitler (Hendek Harbinin Yapıldığı Yer) ve Kuba Mescidini ziyaret edip öğle namazını eda etmek için Ravza’ya hareket ediyoruz. Öğle namazını eda ettikten sonra arzu edenlerle beraber, Uhud’daki karargahı Resulullah olan mağarayı ziyaret ediyoruz ve Medine’de serbest zaman veriyoruz.


4. Gün:

21 Mart

Sabah namazını eda ettikten sonra kahvaltımızı otelde yapıp öğle namazını Ravza’da eda ediyoruz. Sonra (Otelde İhrama giriyoruz) saat 14:00’da otobüslerimize binip Mekke’ye doğru hareket ediyoruz. Zülhuleyfe Mescidi'nde iki rekat namaz kılıp ilk umremize niyet ediyoruz. Yolda ikindi ve akşam namazlarını eda ettikten sonra Mekke’ye varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp topluca Kâbe’ye hareket ediyoruz ve ilk umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.


5. Gün:

22 Mart

Mekke’de serbest zaman. Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


6. Gün:

23 Mart

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binerek Mekke ziyaretlerine başlıyoruz. İlk olarak Sevr Dağı’nı ziyaret edip sırasıyla Arafat Ovası, Cebelirahme (Rahmet Tepesi), Müzdelife, Minâ, Cemarat, Akabe Mescidi, Nur Dağı, Cenneti Mualla ve Cin Mescidi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Kâbe’ye dönüyoruz. Kâbe’de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


7. Gün:

24 Mart

Mekke’de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


8. Gün:

25 Mart

Kahvaltıdan sonra belirtilen saatte ihramlarımızı giyinip, Umre yapmak üzere otelin lobisinde toplanıp, otobüslerimize binip Hudeybiye Köyü’ne hareket ediyoruz. Hudeybiye Köyü’ndeki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Umreye niyetlenip Kâbe’ye hareket ediyoruz. Kâbe’de topluca Umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.


9. Gün:

26 Mart

Mekke’de serbest zaman. Kâbe’de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


10. Gün:

27 Mart

Kahvaltıdan sonra belirtilen saatte ihramlarımızı giyip, Umre yapmak üzere otelin lobisinde toplanıp, otobüslerimize binip Curane’ye hareket ediyoruz. Umreye niyet ettikten sonra Kâbe’ye hareket ediyoruz. Kâbe’de topluca Umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.


11. Gün:

28 Mart

Mekke’de serbest zaman. Kâbe’de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


12. Gün:

29 Mart

Sabah Kahvaltıdan sonra belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp, otobüslerimize binip Taif ve Vec Vadisi Gezimizi icra ediyoruz. (Not: İsteyen İhramını yanına alıp Taif dönüşü umreye niyetlenebilir.)


13. Gün:

30 Mart

Mekke’de serbest zaman. Kâbe’de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.


14. Gün:

31 Mart

Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra, belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıyoruz ve Kâbe’ye toplu tavaf yapmaya gidiyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz. Belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıyoruz. Otobüslerimizle Jeddah Havaalanı’na hareket ediyoruz. İzmir’e varışımızla, bir başka ESCAN TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

OTELLER:

Medine - 5* Hotel Pullman Zamzam Madina

Mekke - 5* Anjum Hotel Makkah

 

HEDİYELERİMİZ

Omuz Çantası

Valiz

5 Lt Zemzem

Umre Rehber Kitabı

3 Umre

Hira Mağarası veya Sevr Mağarası Ziyareti

TAİF ve VEC Vadisi Gezisi

 

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

En az 1 Yıllık Pasaport

ACW135Y Menenjit Aşı Kartı

45 Yaş altı evli çiftler için Nufus Kayıt Örneği aslı ve Kimlik Fotokopileri

45 Yaş Altı bayanlar için Refakatcısı ile Akrabalık belgesi (Noterden Taahütname ve Muafakatname)

 

ÖNEMLİ NOT :

• 45 Yaş altı bayanlar ve 18 yaşını doldurmamış erkek Çocuklar Tek başlarına umreye gidemezler

• Aynı yıl içerisinde, ikinci defa vize alacak kişilerden, Suudi Arabistan hükümetinin uyguladığı 2000 (iki bin) SAR ayrıca tahsil edilir. Pasaport değiştirecek olanlar bu ücreti ödemezler.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş-Dönüş uçak biletleri

*Otelde 13 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (13) ve akşam yemeği (13)

*Programda belirtilen panoramik turlar

*Havalimanı vergileri

*Mekke-Medine Transferleri

*Hurma Bahçesi, Taif ve Vec Vadisi ziyaretleri

*Mekke – Medine iç ve dış ziyaretler

*5 Lt zemzem suyu

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

*Sevr Mağarası ya da Hira Mağarası Gezisi

*Rehberlik Hizmetleri

*30 kg Bagaj hakkı

*Vize Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*İzmir havaalanı ulaşımı

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaş üstü Farkı (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  NOT: İzmir–Medine ve Jeddah–İzmir saatleri netleşince, Gidiş ve Dönüş Günlerinde, Programda değişiklik olabilir, misafirlerimize ayrıca bilgi verilecektir.

  HEDİYELERİMİZ:

  Omuz Çantası

  Valiz

  5 Lt Zemzem

  Umre Rehber Kitabı

  3 Umre

  Hira Mağarası veya Sevr Mağarası Ziyareti

  TAİF ve VEC Vadisi Gezisi

   

  YURT DIŞI TURLARI ÖNEMLİ SEYEHAT NOTLARI

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur’un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10- Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12- Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13- Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14- Yanınızda, seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine ait paralar bulundurunuz.

  15- Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.

  16- Misafirlerin (yolcuların), pasaport ve vizeden kaynaklanan nedenler nedeniyle seyahat edememesi, tamamen misafirin kendi sorumluluğundadır. Escan Tur hiç bir şekilde sorumluluk taşımadığı gibi, hiç bir şekilde iade yapmayacaktır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  En az 1 Yıllık Pasaport

  ACW135Y

  Menenjit Aşı Kartı

  45 Yaş altı evli çiftler için Nufus Kayıt Örneği aslı ve Kimlik Fotokopileri

  45 Yaş Altı bayanlar için Refakatcısı ile Akrabalık belgesi (Noterden Taahütname ve Muafakatname)

  Not : 45 Yaş altı bayanlar ve 18 yaşını doldurmamış erkek Çocuklar Tek başlarına umreye gidemezler.


  Yorumlar


  UMRE TURU 13 GECE 14 GÜN Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: