MİDİLLİ KESTANE FESTİVALİ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İzmir’de Bir İlk!

Günübirlik - Festivale Özel!

HIZLI KATAMARAN İLE GEÇİŞ İMKANI !!! İzmir’den İzmir’e Ulaşım..

Tur Programı


Sabah 05.00'da Üçkuyular Opet, 05:10 Susuzdede ,05.15 Üçyol Yazahaneler, 05.25 Bornova E.Ü. Hastanesi önü, 05:45 Girne Hale Pastanesi 05:50 Girne Yunuslar 05.55 Karşıyaka ESCAN TUR önü 06.00 Bostanlı iskele 06:05 Mavişehir Mavibahçe'den konuklarımızı aldıktan sonra, Ayvalık limanına gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Hızlı katamaran ile Midilli'ye yaklaşık olarak 10.30' da ulaşıyoruz.

Liman çıkışında bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi aldıktan sonra geleneksel Kestane Festivali şenliklerine katılmak üzere yola çıkıyoruz. Adanın geleneksel köylerinden olan ve Kestane Festivali’nin yapıldığı Agiasos dağ köyüne doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi de burada alıyoruz. Agiasos Köyü, ahşap oyma geleneği ve köyle özdeşleşen kestaneleriyle, sadece Midilli Adası’nın değil, Yunanistan’ın en otantik köylerinden biridir. Ada üzerinde bilinen en popüler kutlamalardan biri olan Kestane Festivali, her yıl kutlanarak tüm adadan ve Yunanistan’dan ziyaretçileri buraya çekmektedir. Kestane Festivalinde ziyaretçilere ücretsiz kestane dağıtılır ve köyün merkezinde yapılan çeşitli kutlamalarla birlikte kestane ile ilgili ürünlerin tadına bakma fırsatı verilir. Turumuz sonrasında Midilli merkeze dönüyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Free Shop alışverişimizi gerçekleştirip, Hızlı katamaranda yerlerimizi alıp Ayvalık’a dönüyoruz. Ayvalık’ta bizi karşılayan aracımız ile İzmir'e keyifli bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Bir dahaki EscanTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir – Ayvalık gidiş/dönüş transferleri

*Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş Hızlı Katamaran Gemi Biletleri

*Liman vergileri

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Öğle yemeği

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Seyahat Sigortası 70 Yaş üzeri 15 €

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (05:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini Lütfen beraberinizde bulundurunuz.

13-Hızlı Katamaranın arızalı olması, bakım zamanı veya mücbir sebeplerin oluşturduğu nedenlerden dolayı sefere çıkamaması durumunda, Normal Gemi ile seyahat edilecektir. Misafirlerimiz turu satın aldığında bu durumu kabul etmiş olur.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


MİDİLLİ KESTANE FESTİVALİ Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

Günübirlik

Ulaşım

Hızlı Katamaran

Gezilecek Yerler

Lesvos, Agiasos Köyü

Kalkış

Sabah 05.00'da Üçkuyular Opet, 05:10 Susuzdede ,05.15 Üçyol Yazahaneler, 05.25 Bornova E.Ü. Hastanesi önü, 05:45 Girne Hale Pastanesi 05:50 Girne Yunuslar 05.55 Karşıyaka ESCAN TUR önü 06.00 Bostanlı iskele 06:05 Mavişehir Mavibahçe

Telefon

0 232 3646402