SELANİK TURU 10 KASIM`A ÖZEL

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANIYORUZ..

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-SELANİK-(09.11.2017)

Saat 16.00’da Üçkuyular Shell, 16.20’de Alsancak Atatürk Lisesi, 16.40’ta Karşıyaka Anıt, 16.50’de Bostanlı Vapur İskelesi, 17:00’da Girne Ofis noktalarından misafirlerimizin alınması ve İpsala Sınır Kapısına hareket.


2. Gün:

SELANİK-(10.11.2017)

Sabah Selanik'e varışın ardından, Selanik turumuza, Ulu önder M.Kemal Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ederek başlıyoruz. Serbest zaman sonrasında panoramik Selanik turumuz Kordon, beyaz kule, döner kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelo-P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır, sonrasında kişisel aktiviteler için serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz güzel bir Yunan müzigi ve sirtaki eşliğinde alınacak ekstra Yunan Tavernasında akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.


3. Gün:

SELANİK-OLIMPOS-(11.11.2017)

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve gezme imkanı için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Olimpos Turu’na katılabilirler. Olimpos Dağı, Yunanistan’daki dünyaca ünlü tarihi ve doğal yerlerden biridir. Yunan Mitolojisinde On iki Tanrı’nın yaşadığı yer olarak bilinir. Yaklaşık 3000 Metre yükseklikte olup, aynı zamanda denize de çok yakın olması en ilgi çeken özelliklerinden biridir. Gezimizde, dağın en büyük ve en geleneksel iki köyü olan Litohoro ve Panteleyimonas ziyaret edilecektir. Enipeas Kanyonunda yürüme ve Kuzey Yunanistan’ın yerel güzelliklerini ve mimarisini görme şansımız olacaktır. Geleneksel Platamonos Köyü ziyaret edilecektir. Akşam arzu eden misafirlerimiz yemekli taverna eğlencemize katılabilirler (Yemek+İçki, Canlı Greek Müzik, Sirtaki & Rebetikao), Geceleme Selanik’te otelimizde.


4. Gün:

SELANİK-KAVALA-İZMİR-(12.11.2017)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması sonrasında Kavala'ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi almak için Kavala’da verilecek serbest zamanda Kavala'nın deniz mahsullerinin tadına bakıp, meşhur Kavala kurabiyesinden alarak Uzo keyfi yapabilirsiniz. Panoramik şehir turlarımızın ardından yola devam ediyoruz ve İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan Freeshop’unda alışveriş yapabilmeniz için serbest zamanın ardından Türk sınırına geçiyoruz. Çanakkale yolu üzerinden İzmir'e doğru hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Taverna (35 €)

*Olimpos Turu (35 €)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  *Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  *Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  *Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  *Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  *Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  *18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  *Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  *Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  *Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  *Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  *Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  *Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  *Bu turumuzda Sıcak içecek ikramı Tur boyunca 3 Kere yapılacaktır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  SELANİK TURU 10 KASIM`A ÖZEL Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  Konaklama

  Belirtilen Otelde Kahvaltı Dahil Konaklama

  Ulaşım

  Lüks Otobüs İle

  Gezilecek Yerler

  Selanik-Olympos Dağı, Litohoro ve Panteleyimonas Köyleri, Kavala

  Kalkış

  16.00’da Üçkuyular Shell, 16.20’de Alsancak Atatürk Lisesi, 16.40’ta Karşıyaka Anıt, 16.50’de Bostanlı Vapur İskelesi, 17:00’da Girne Ofis

  Telefon

  0 232 3646402