ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA

 

SAKIZ-ATINA-PATRAS- ZAKYNTHOS- PREVEZE-PARGA- YANYA-SELANİK

YANYA’DA BİR AKŞAM YEMEĞİ ve LİMİTLİ İÇECEK DAHİL

Çeşme- Sakız-Atina Gemi Biletleri Dahil

İzmir’de İlk

20 -26 Ağustos / 6 Gece 7 Gün

 

Tur Programı

1. Gün:

Sabah Saat 05:30 Mavişehir Mavibahçe 05:40 Bostanlı iskele 05:45 Karşıyaka ESCANTUR ACENTA önü, 06:00 Girne Yunuslar 06:05 Girne Hale Pastanesi 06:20 Bornova E.Ü.H önü, 06:35 Alsancak Lozan, 06:45 Üçyol Pizza Pizza 06:50 Susuzdede, 07:00 Üçkuyular Opet isafirlerimizi aldıktan sonra Çeşme’ye hareket ediyoruz.Çeşme merkezdeki sabah kahvaltımız sonrasında, Çeşme Gümrük Limanı’nda, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından,Sakız adasına hareket ediyoruz.Keyifli bir yolculuğun ardından SAKIZ ADASI’na ulaşıp,gerekli gümrük işlemlerinden sonra rehberimiz eşliğinde ada halkının adlandırdığı ismiyle Hora(ada merkezi) turumuza başlıyoruz.Öncelikle Osmanlı izlerini süreceğimiz kaleyi ziyaret ediyoruz.Daha sonra, günlük yaşamın nabzının attığı, eski çarşının bulunduğu VUNAKI MEYDANI’na geçiyoruz.Şu anda Bizans Müzesi olarak kullanılmakta olan ve Adaya yaklaşırken minaresi görünen,MECİDİYE CAMİİ bu meydanda.Adanın çarşı merkezinde sakız,sakız likörü, alışverişlerimiz sonrasında serbest zaman alıyoruz.Serbest zaman sonrasında, günümüzde de orijinal yapısını koruyan OLİMPİ KÖYÜ üzerinden kısa bir yolculukla MESTA’ya ulaşıyoruz.Labirent gibi kimi yerde dehlizlere dönüşen tünel sokaklar, ziyaretçilerini Ortaçağ’a götürüyor.Sonrasında mimarlık açısından en ilginç örneklerin olduğu ‘’PİRGİ KÖYÜ’’. Pirgi, ‘’travaka’’ denilen piramit şekilli çatıları ve ‘’Ksista’’ denilen cephe süslemeli evleri ile ilgi çekicidir.Köyün meydanında bulunan kahvehanelerde mola verdikten sonra rehberimizin belirlemiş olduğu saatte limana hareket ediyoruz.Saat 23:10 feribotuyla ATİNA’ya geçiyoruz. Konaklama gemimizde.


2. Gün:

Sabah saatlerinde Pire Limanına vardıktan sonra Avrupa’nın tarihi başkenti ve Batı uygarlığının doğduğu yer olarak nitelenen Atina’da şehir turumuza başlıyoruz.Panoramik turumuzda AKROPOLİS TAPINAĞI,AGORA, SYNTAGMA MEYDANI,PARLAMENTO BİNASI,PANATHERİON STADYUMU,ULUSAL KÜTÜPHANE,AKADEMİ-ZAPPION, KRALİYET SARAYI görülecek yerler arasındadır.Turun ardından alışveriş ve gezme imkanı için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Atina otelimizde. AGE HOTEL DIFFERENCE


3. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra ZAKYNTHOS ADASI’na hareket ediyoruz.Yol üzerinde bulunan Mora Yarımadası’nı Yunanistan’dan ayıran muhteşem KORINTHOS KANALI‘nı fotoğrafladıktan sonra Yunanistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan PATRAS’a doğru hareket ediyoruz.Günün neredeyse her saati hareketli ve cıvıl, cıvıl olan bu yemyeşil doğasıyla büyüleyici şehri panoramik olarak gezdikten sonra Konaklama Patra’daki otelimizde. GALAXY CİTY CENTER HOTEL


4. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Zakynthos Adası’na gitmek üzere Killini Limanına gidiyoruz.Feribot ile keyifli bir yolculuk sonrasında Zakynthos Adası’na varıyoruz. Zakynthos Adası’nda serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle extra olarak Zakynthos Adası’nda en ünlü plajı olan NAVAGIO (SHIPWRECK) gidiyoruz.Koyun en dikkat çeken özelliği incecik altın sarısı kumu ve gökyüzü mavisi suyun rengidir. Zakynthos Adası’nda serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Patras’daki otelimizde. GALAXY CİTY CENTER HOTEL


5. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Patras’tan ayrılıyoruz ve Yol güzergahımızda Barbaros Hayrettin Paşa’nın ünlü deniz savaşına şahit olmuş PREVEZE ’ye varış. Kent limanında PREVEZE SAAT KULESİ, İÇ KALE gibi tarihi mekânları gördükten sonra limanda öğle yemeği için serbest zaman. Ardından, PARGA ’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra Parga’ya varıyoruz. Varışa müteakip, yürüyüş ile Parga kentini geziyoruz. TÜRK PAZARI SOKAĞI, VENEDİK KALESİ, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Yanya’ya hareket ediyoruz. otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde . EPİRUS PALACE HOTEL


6. Gün:

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra SELANİK’e hareket ediyoruz. Selanik‘te MAKEDONIA BAKANLIK BİNASI’nı panoramik gezdikten sonra, ATATÜRK’ÜN EVİ, ROTONDA, ZAFER TAKI, BEYAZ KULE, KÜTÜPHANE, BEDESTEN, HAMZA BEY CAMİİ, B. İSKENDER HEYKELİ, ARISTOTELES MEYDANI gezilerimizi tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemekli YUNAN TAVERNASI eğlencemize gidiyoruz. Sirtaki ve muhteşem Yunan ezgileri ile keyifli bir akşam sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Selanik otelimizde. Capsis Hotel


7. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından KAVALA’ya hareket ediyoruz. Kavala turumuza başlıyoruz. SU KEMELERİ, LİMAN, 19.YY NEO KLASİK YAPILARI, İBRAHİM PAŞA CAMİİ, İMARETHANE,KAVALALI MEHMET ALİ PAŞA EVİ VE HEYKELİ gezilerimizin sonrasında, Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free shop’ da alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala – Keşan -Çanakkale üzerinden İzmir’ e geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Güzel şehrimize varışımızda, başka bir ESCAN TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 5 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5) ve Akşam yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Çeşme- Sakız-Atina Gemi biletleri

*Liman vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri ve akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize ücreti (120 €) Yeşil pasaporta vize yok

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli(15 TL)

*Sağlık sigortası 70 yaş üzeri (15 €)

*Taverna 35 €

*Zakynthos Nvagio Plaj Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (05:30)
  • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (07:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri

*Yeşil Pasaporta Vize Yoktur.

*Vize bilgileri için http://escantur.com/vize adresinden veya 0232 3646402 nolu Telefondan Bilgi alabilirsiniz.


Yorumlar


ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

6 GECE KONAKLAMA

Ulaşım

FERİBOT

Gezilecek Yerler

SAKIZ-ATINA- PATRAS- ZAKYNTHOS- PREVEZE-PARGA - SELANİK

Kalkış

Sabah Saat 05:30 Mavişehir Mavibahçe 05:40 Bostanlı iskele 05:45 Karşıyaka ESCANTUR ACENTA önü, 06:00 Girne Yunuslar 06:05 Girne Hale Pastanesi 06:20 Bornova E.Ü.H önü, 06:35 Alsancak Lozan, 06:45 Üçyol Pizza Pizza 06:50 Susuzdede, 07:00 Üçkuyular Opet

Telefon

0 232 3646402