VİETNAM-KAMBOÇYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

VIETNAM KAMBOÇYA

Ho Chi Minh-Chu Chi Tünelleri-Mekong Deltası-Hanoi-Halong Körfezi-Siem Reap-Angkor Wat-Tonle Sap-Phnom Penh-Tuol Sleng Soykırım Müzesi–Kraliyet sarayı

 

HALONG KÖRFEZİNDE CALYPSO CRUİSE KONAKLAMA FARKI İLE

SİEM REAP KONAKLAMA FARKI İLE

ANGKOR THOM - ANGKOR WAT GEZİLERİ DAHİL

CHAİ BE YÜZEN PAZARLAR GEZİSİ DAHİL

CAN THO KONAKLAMA FARKI İLE

MEKONG DELTASI TEKNE GEZİLERİ DAHİL

HO CHİ MİNH-HANOİ YEREL UÇUŞ DAHİL

5 ÖĞLE - 4 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

16 - 28 Kasım

Tur Programı

1. Gün:

16-17 Kasım

Siz değerli yolcularımızla Qatar Havayolları’nın İzmir’den saat 13.00’da hareket edecek olan QR348 uçağı ile seyahatimize başlamak üzere Adnan Menderes Havalimanında saat 10:30’da buluşuyoruz. Check-in islemlerimizin ardından 4 saat sürecek olan uçuş ile Katar – Doha’ya ulaşıyoruz ve aktarma uçuşumuz olan Doha – Phnom Penh uçuşu öncesi Doha akşamını keşfetmek üzere dört saatlik bir şehir turu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından havalimanına dönerek 01:55’de gerçekleşecek olan uçuşumuz için yeniden check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e vardığımızda yerel rehberimiz bizleri karşılayacak ve kısa bir yolculuk yaparak otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği saatine kadar dinlendikten sonra buluşarak keyifli bir atmosferde akşam yemeği alacağız. Yemek sonrası yeniden hotelimize dönerek dinleniyoruz. 


2. Gün:

18 Kasım

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, 1975-1979 yılları arasında iktidarda olan Kızıl Kmerler tarafından gerçekleştirilen soykırıma ilişkin bilgi ve belgelerin yer aldığı Tuol Sleng Soykırım Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyor, ardından Kraliyet Dans Topluluğu’nun gösterilerini sergilediği, kralı eğlendirmek için kullanılan açık-hava tiyatrosuna, Kralın özel ikametgahı ve ofisine, ayrıca Kamboçya sanatının en değerli örneklerini görebileceğimiz bir koleksiyon odasına ev sahipliği yapan Kraliyet Sarayı’na devam ediyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra, Siem Reap şehrine hareket ediyoruz. Varışta programımıza dahil olarak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Siem Reap’te.


3. Gün:

19 Kasım

Otelimizde alacağımız kavaltının ardından, Angkor Thom’un güney kapısına devam ediyor, Angkor Thom Tapınağı’na giden yolu süsleyen Tanrı ve Cin heykellerini fotoğraflıyor ve sonrasında Angkor Thom’un merkezinde bulunan Bayon Tapınağı’na devam ediyoruz.  Ardından, ormanın içinde, devasa ağaç dalları ve kökleriyle kaplanmış nefes kesen Ta Prohm Tapınağı’na devam ediyoruz. Son olarak, tapınak alanının göz bebeği Angkor Wat’a gidiyoruz. Mimarisi ve büyüleyici güzelliği ile kutsal alandaki tapınakların en güzeli olan Angkor Wat, devasa kumtaşı blokları ile inşa edilmiş ve duvarları, kralların savaşta kahramanlıklarını ve hindu tanrılarını anlatan birbirinden değerli oyma eserle süslenmiş bir UNESCO Dünya Mirası’dır. Tapınak ziyaretimizden sonra, gölde, gün batımını izleyebileceğimiz ekstra bot turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Apsara dansı eşliğinde ekstra olarak gerçekleşecek olan akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Konaklama Siem Reap’te.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Angkor Wat Tekne Turu 10 Euro

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Apsara Dance Yemek Turu 10 Euro 


4. Gün:

20 Kasım

Sabah kahvaltısını takiben Siem Reap’ten karayolu ile Vietnam’a geçebileceğimiz Baveth Moc Bai sınırına hareket ediyoruz. Yolda turumuza dahil olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından Vietnam sınırına ulaşıyoruz. Gümrük prosedürlerini takiben bizleri karşılayacak yerel rehberimiz ve aracımız ile Vietnam’ın Ho Chi Minh şehrine hareket ediyoruz. Konaklama Ho Chi Minh’de.


5. Gün:

21 Kasım

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında sabah dinlenme saatlerini takiben öğleden sonra şehir turuna başlıyoruz. Çin Mahallesinde yer alan yüzlerce Vietnamlı’nın şans, zenginlik ve mutluluk dilemek için ziyaret ettikleri, tütsüler yakarak dileklerde bulundukları Thien Hau Pagoda’yı ziyaret ediyor ve sonrasında şehirdeki en büyük toptancı pazarı olan Cho Lon’a devam ediyoruz. Geleneksel Çin Mimarisi ile renkli ve yoğun çarşı atmosferini görebileceğimiz bu ziyaretimizin ardından Savaş Müzesi’ni, 1975’ten önce Güney Vietnam Hükümeti’nin Başkanlık Sarayı olan yapıyı ziyaret ettikten sonra, şehirdeki en önemli iki Fransız yapısı olan Notre Dame Katedrali’ni ve Postahane Binası’nı görüyor, devamında Saigon’un Koloni Dönemi’nden kalma yapılarının süslediği ve bugün en işlek caddeleri olan Khoi and Nguyen Hue caddelerini görerek yeniden otelimize dönüyoruz. Otelimize varıp hazırlıklarımızı yaptıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Mekong nehri üzerinde seyredecek bir cruise gemisinde yerel müzikler eşliğinde ekstra akşam yemeğine gidiyoruz. Konaklama Ho Chi Minh.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Ho Chi Minh Mekong Üzerinde Gemide Yemek 15 Euro


6. Gün:

22 Kasım

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Saigon’dan Cai Be’ye hareket ediyoruz.Varışta, Cai Be yüzen pazarını görmek üzere bota biniyor ve sonrasında, geleneksel pirinç ezmesi, pirinç patlağı, hindistan cevizi şekerlemeleri gibi geleneksel ürünlerin üretildiği ev-atölyeleri ziyaret ediyoruz. Vietnamlı bir ailenin işlettiği yerel bir restaurantda, Mekong Deltası’nın yöresel lezzetlerini deneyimleyebileceğimiz öğle yemeğimizi programımız dahilinde aldıktan sonra botumuzla Mekong Deltası üzerinde bir yolculuk gerçekleştiriyor ve meyve bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında değişik yerel meyvelerin tadına bakıyor ve yerel sanatçıların bizler için icra ettiği yerel müziklerin tadını çıkarıyoruz. Ardından, aracımız vizleri Ving Long İskelesi’nde karşılıyor ve Can Tho’ya hareket ediyoruz. Konaklama Can Tho’da.


7. Gün:

23 Kasım

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra  Mekong Deltası’nın tüm geleneksel ürünlerinin satışa sunulduğu Cai Rong yüzen marketi ziyaret etmek üzere Ninh Kieu İskelesi’nden botumuza biniyoruz. Birbirinden renkli ve güzel fotoğraflar çektikten ve yerel halkla kaynaştıktan sonra pirinç işleme atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Ho Chi Minh’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle yemeğini yol üzerinde geleneksel bir restaurantda programımıza dahil olarak alıyoruz. Yemeğimizin ardından bir kez daha Ho Chi Minh şehrine dönerek akşam serbest vakitlerimizi bu güzel şehirde geçiriyoruz. Konaklama Ho Chi Minh’de.


8. Gün:

24 Kasım

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hanoi'ye öğleden sonra uçuşları için havaalanına transfer oluyoruz. Hanoi'nin başkentine varışımızın ardından, havaalanından otele transfer. Otele giriş yaptıktan sonra alınacak serbest zamanda yerel halkın yaşamını keşfetmek için Hanoi'nin Eski Mahallesi'ne bir bisiklet turu yapabilir, Red River Delta'dan Vietnam halkının eşsiz sanatı olan Water Puppet show'un harika deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Ardından programa dahil olarak akşam yemeğimizi alarak istirahatimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama Ha Noi'de.


9. Gün:

25 Kasım

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra güzel ağaçların, göllerin süslediği, binlerce yıllık tarihi ve kadim kültürü ile göz dolduran Hanoi’yi keşfetmek üzere şehir turumuza başlıyoruz. Hanoi’nin ‘’Doğu’nun Paris’i’’ olarak adlandırılmasına sebep olan Fransız Koloni Yönetimi döneminden kalma yapılarının süslediği Fransız Mahallesi’ne devam ediyoruz. Ardından ülkenin sembolü olan ve Vietnamlıların Önderi Ho Chi Minhin Mozolesi’ni görüyor, sonrasında Başkanlık Sarayı, Başkanlık Bahçesi, Tek Sütun Pagoda gibi önemli yapıları ziyaret ettikten sonra dünyada eşi benzeri olmayan Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra, Vietnam’da yaşayan farklı etnik kökenden gelen insanlarla ilgili bilgi sahibi olabileceğimiz Etnoloji Müzesi’ni ziyaret ederek günümüzü sonlandırıyor ve yeniden otelimize dönüyoruz. Konaklama ve programa dahil akşam yemeği otelimizde.Konaklama Ha Noi’de.


10. Gün:

26 Kasım

Sabah erken saatlerde yerel bir restaurantda kahvaltımızı aldıktan sonra, muhteşem güzellikte kireçtaşı kayaların, mağaraların ve adaların süslediği, dünyada bir eşi benzeri olmayan Ha Long Körfezi’ne devam ediyoruz.  Burada, Çin Yelkenlisi olarak adlandırılan ve özel odaları olan konforlu teknemize binerek Ha Long Korfezi üzerinde huzur veren doğa manzarası eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama ve programa dahil öğle, akşam yemeklerimiz şefin özel tarifi ile teknede.


11. Gün:

27-28 Kasım

Gün doğumunun eşsiz manzarası eşliğinde kahvaltımızı yaptıktan sonra Halong Körfezi’nin berrak ve zümrüt yeşili sularında seyrediyoruz. Balıkçıların günlük yaşantısını görebileceğimiz Ba Hang Balıkçı Köyü’nü ziyaret ediyor ve sonrasında Köpek Kayası ismi verilen kireçtaşı kayayı ve Incense Burner ismindeki adacığı gördükten sonra limana ve sonrasında karayolu ile Ha Noi şehrine geri dönüyoruz. Programımıza dahil olarak öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ha Noi havalimanına ulaşıyoruz. Check-in işlemlerimiz yaparak Qatar Havayolları’nın 18:30 uçağı ile Doha’ya hareket ediyoruz. 23:05’te varışımızın ardından 07:00’de İzmir’e ulaşmak üzere uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 11:50’de varışımızın ardından bir sonraki Escantur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-dönüş bileti
 • Hotelde 9 gece konaklama- 1 gece teknede konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (8)
 • Programda belirtilen panoramik turlar 
 • Havalimanı vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 5 Öğle - 4 Akşam Yemeği
 • 70 Yaş Üstü Primi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı
 • 5 Akşam - 4 Öğle yemeği
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
 • Vize ücreti 110 USD

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVA LİMANI (10:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

***VİZE İŞLEMLERİ İÇİN YANINIZDA 4 ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF BULUNDURMANIZ ZORUNLUDUR.

 

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.

Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


VİETNAM-KAMBOÇYA TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »