UZAKDOĞU TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UZAKDOĞU

SİNGAPUR (2) & PHUKET (3) & BANGKOK (2)

Emirates Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

EKSTRA TUR YOK !!!

VİZE YOK !!!

10-18 Ocak 2019 Hareket 8 Gece

 

Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği, Phuket Fantasia, Phi Phi Adası, James Bond, Fil Safari,  Universal Stüdyoları

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-İSTANBUL – DUBAI – SINGAPUR

Öğlen Saat 13:40 ta Adnan Menderes Havalimanında buluşma 14:40 Pegasus’un tarifeli uçağı Atatürk havalimanına hareket. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde saat 16.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları EK 122 sefer sayılı uçuş ile saat 19.05’te Dubaiye hareket. 01:15’te Dubaiye varisimizin ardindan EK 354 sefer sayili ucus ile saat 03:15’te Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. Gün:

SINGAPUR

Yerel saat ile 14:40’ta Singapur’a varıyoruz. Singapur şehir turu Singapur Nehri, Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion Anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alışveriş için kısa bir serbest zaman alıyoruz Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile otelimize hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün:

SINGAPUR

Sabah kahvaltısının ardından, Rehberimizin düzenleyeceği “Universal Stüdyoları” turumuza katılıyoruz. Turumuzda sinema ekranindan içeri giriyor ve kendimizi bir anda meşhur Hollywood studyolarinda buluyoruz. Gişe rekorları kıran Shrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’in da olduğu 18 film stüdyosu ve eğlence parkları sizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün:

SINGAPUR – PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Singapur havalimanına gidiyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Phukete uçuyoruz. Phuket’e varisimiza istinaden ozel otobusumuz ile otel’e gidiyor ve oda anahtarlarinin dagitilmasi ve serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte düzenlenen Fil Safarisi turuna katılıyoruz. Doğal ortamda fillerin üzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrası otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman.


5. Gün:

PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından düzenlenecek tam günlük Phi Phi Adası turuna katılıyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam misafirlerimiz rehberlerimizin düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılıyoruz. Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Geçirdiğimiz güzel gecenin ardından konaklamak üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


6. Gün:

PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından rehberlerimizin düzenleyeceği James Bond Adası turuna katılıyoruz. Gezi teknemizle hızlı bir şekilde ilk durağımız bir çok belgesele konu olmuş Panak ve Hong Adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, köy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancali adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız snorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa Adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek) Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün:

PHUKET - BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Phuket havalimanına gidiyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Bangkok’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Taylı kızlarla çiçekli karşılama eşliğinde özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turu yapıyoruz. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası, Mücevher Fabrikası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Akşam rehberlerimizin düzenleyeceği “Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna katılıyoruz. Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda önce Tayland’in en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyecegiz. Bu restoranin slogani “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün:

BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından düzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılıyoruz. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam Ikizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan Cevizi Çiftliği'ne uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tai halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tai stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyecegiz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi degerli ağaçların sanatçıların elinde nasil mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


9. Gün:

BANGKOK – DUBAI - İSTANBUL-İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bangkok havalimanına hareket ediyor ve Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının EK 375 sefer sayılı uçuş ile saat 09.35 ‘te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13.15’te varışımızın ardından EK 375 sefer sayılı uçuş ile saat 14:35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:35’te İstanbul’a varış ve 21:00 Thy ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka EscanTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Emirates Hava Yolları ile İstanbul-Dubai-Singapur-Bangkok-Dubai-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri Thy ile İzmir-İstanbul uçak

*Yerel Hava Yolları ile Singapur-– Phuket – Bangkok ekonomi sınıfı uçak bileti

*Havalimanı ve Şehir vergileri

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Secilen kategori otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

*Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

*Programda Belirtilen Turlar

*Panoramik Singapur ve Bangkok şehir turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle ve Akşam yemekleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimini Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  UZAKDOĞU TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  Kişi/Gece

  Konaklama

  7 GECE OTEL KONAKLAMA

  Ulaşım

  UÇAKLA

  Gezilecek Yerler

  SİNGAPUR (2) & PHUKET (3) & BANGKOK (2)

  Kalkış

  Öğleyin Saat 13:40'ta Adnan Menderes Havalimanında buluşma 14:40 Pegasus’un tarifeli uçağı Atatürk havalimanına hareket. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde saat 16.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları EK 122 sefer sayılı uçuş ile saat 19.05’te Dubaiye hareket. 01:15’te Dubaiye varisimizin ardindan EK 354 sefer sayili ucus ile saat 03:15’te Singapur’a hareket ediyoruz.

  Telefon

  0 232 3646402