ORTA AVRUPA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ORTA AVRUPA

BERLİN (1) & DRESDEN & TEREZİN & PRAG (3) & BUDAPEŞTE (2)

BRATİSLAVA & VİYANA (1)

Sunexpress Havayolları Tarifeli Seferi ile İZMİR Hareket

3* ve 4* Hotellerde Konaklama

EKSTRA TURLAR VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL!

Karlovy Vary, Esztergom&Visegrad & Szentendre, Viyana ormanları turları Dahil !

 

28 Nisan-05 Mayıs /19-26 Ağustos / 7 Gece 8 Gün

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR – BERLİN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sunexpress kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Sunexpress Havayollarının XQ 946 nolu uçağı ile 11.40’de Berlin’e hareket ve saat 13.50’ de varış. Varışımıza istinaden Panoramik şehir turu için alanda ayrılıyoruz. Şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu ve Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg bulunmaktadır. Geceleme Berlin otelimizde.


2. Gün:

BERLİN – DRESDEN – TEREZIN – PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Prag’a hareket. Yol üzerinde Kuzeyin Floransa'sı Dresden şehrine uğruyoruz. Panoramik yapılacak Dresden şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi, Semper Operası, Eski Şehir Meydanı bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında Terezin Toplama Kampı'na gidiyoruz. Toplama kampındaki gezimiz sonrasında Prag’a hareket ediyoruz. Varışın ardından otele yerleşme. Geceleme Prag’ taki otelimizde.


3. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Prag şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Charles koprus, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda Serbest zaman sonrasında Otelimize hareket ediyoruz. Prag Geceleme otelimizde.


4. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turu için hareket ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından Akşam üzeri turumuz bitiminde otele dönüş ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Prag Geceleme otelimizde.


5. Gün:

PRAG – BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket. Budapeşte’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehri turumuzda ; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Budapeşte Geceleme otelinizde.


6. Gün:

BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisi yapılacaktır. Tur sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Budapeşte Geceleme otelimizde.


7. Gün:

BUDAPEŞTE – (BRATISLAVA) – VIYANA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Viyana’ya hareket. Yol üzerinde Slovakya ‘nin başkenti Bratislava’yi ziyaret ediyoruz. Tur sonrasında Viyana ‘ya hareket. Varışın ardından panoramik Viyana şehir turu yapılacaktır. Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Viyana Geceleme otelimizde.


8. Gün:

VIYANA – İZMİR

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Viyana Ormanları turu için hareket. Turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasında Mayerling bölgesi, Baden Şehir turu ve Schönbrun Sarayın Bahçesi bulunmaktadır. Ardından verilecek serbest zaman bitiminde Viyana Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ981 nolu seferi ile saat 21.50’de İzmir’e hareket. Saat 01.10’da varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sunexpress Hava yolları ile İzmir-Berlin/Viyana-İzmir ekonomik sınıf uçuş bileti.

*Berlin(1)-Prag(3)–Budapeşte(2)-Viyana(1)-7 gece konaklama,

*Otelde alınan sabah kahvaltıları (7)

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Havalimanı ve Şehir vergileri

*Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

*Programda Belirtilen Turlar

*Berlin, Dresden, Terezin, Prag, Bratsilava, Budapeşte , Viyana, panoramik şehir turları,

*Yemeksiz olarak yapılacak Karlovy Vary turu,

*Yemeksiz olarak yapılacak Esztergom & Visegrad & Szentendre turu,

*Viyana ormanları turu,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle ve akşam yemekleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Programda Belirtilen Tüm Ekstra Programlar

*Terezin Kampı Giriş ücreti –Estergom Kalesi Giriş ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ADNAN MENDERES HAVA LİMANI (08:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

13-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


ORTA AVRUPA TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu: