UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL

 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL
 • UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL

Kişi/Gece

Konaklama

2 Gece Çamlıhemşin Nehirim Otel- 1 Gece Batum Sputnik Hotel, 1 Gece Uzungöl Haldizen Yaylası

Ulaşım

Pegasus Havayolları

Gezilecek Yerler

Trabzon Atatürk Köşkü- Çamlıhemşin- Ayder Yaylası- Kalegon Vadisi Gelintülü Şelalesi- Şenlik Düzü- Borçka- Karagöl Gonia Kalesi- Gonia Köprsü- Çoruh Nehri- Ters Bina- Piaaza Kulesi- Âşıklar Parkı Kamilet Vadisi- Mençuna Şelalesi- Uzungöl- Sümela Manastırı- Ayasofya Kilisesi- Trabzon Uzun Çarşı

Kalkış

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Pegasus kontuarı siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'da buluşuyoruz

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLI KARADENİZ BAYRAM ÖZEL

 

İzmir'den Direkt Uçuş imkanı;

 Trabzon Atatürk Köşkü- Çamlıhemşin- Ayder Yaylası- Kalegon Vadisi

Gelintülü Şelalesi- Şenlik Düzü- Borçka- Karagöl

Gonia Kalesi- Gonia Köprsü- Çoruh Nehri- Ters Bina- Piaaza Kulesi- Âşıklar Parkı

Kamilet Vadisi- Mençuna Şelalesi- Uzungöl- Sümela Manastırı- Ayasofya Kilisesi- Trabzon Uzun Çarşı

 

MEŞHUR HUSER YAYLASI, POKUT YAYLASI AYRICALIĞI İLE

AYDER YAYLASI, UZUNGÖL HALDİZEN YAYLASI, LUSTRA KARESTER YAYLASI AYRICALIĞI İLE

ZİLKALE PALOVİT, MENÇUNA ŞELALESİ, AŞAĞI YUKARI KAVRUN YAYLASI AYRICALIĞI İLE

Ayder ve Altındere Milli Parkı Giriş Ücretleri Dahil

 

2 Gece Çamlıhemşin Konaklama

1 Gece Batum Konaklama

1 Gece Uzungöl Haldizen Yaylası Konaklama

09-13 Temmuz / 4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Pegasus kontuarı siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları PC3240 sefer sayılı saat 10:40'da Trabzon’a hareket ediyoruz. 12.30 İndikten sonra aracımızla buluşuyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.

Trabzon'un Soğuksu Mahallesi'nde bulunan beyazlar içerisinde bir inci tanesini andıran  Atatürk Köşkü’ne ulaşıyoruz. Atatürk’ün, Trabzon ziyareti sırasında hayranlık duyduğu, daha sonra da kendisine hediye edilen bu köşkü geziyoruz. Atamızı yâd ediyoruz. Ulu Önderimizin vasiyetin yazmasıyla da önem arz eden köşkün tarihçesini rehberimizden dinleyip, unutulmaz anılar biriktiriyoruz. Ardından,Trabzon el sanatları içerisinde çok önemli yeri olan ve Kazaz Türkleri'nden bölgeye miras kalan Kazaziye Gümüş Örme Sanatı'nı tanıyıp yakından görmek için Kazazi gümüş atölyesi'ne uğruyoruz. Burada yetkin kişilerden dinleyeceğimiz bilgiler doğrultusunda dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Daha sonra otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve yeni keşiflere doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in yöresel ve Organik Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz.  Çayın bahçelerden sofralarımıza kadar gelen tüm işleme aşamalarını göreceğimiz fabrika gezisi sonrası,  Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Öğlen yemeği Fırtına vadisindeki yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranta, Kırmızı benekli alabalık &Karalahana sarması & Mıhlama & Kuymak & Turşu kavurma ve laz böreği... Alacağımız yemekle beraber Dileyen misafirlerimiz Fırtına deresi üzerinde Zipline yaparak eşsiz doğada adrenalin dolu zamanlar geçirebilirler. Ardından (ekstra ) olarak düzenlenen Zilkale - Palovit Şelalesi Turuna çıkıyoruz. Çat Vadisi’nin el değmemiş doğasında yükselen Zilkale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 m. Çat Deresi’nden ise 100 m. yükseklikte bulunan Zilkale manzarasında benzersiz fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Meşe Deresi'ne ve Palovit Şelalesi’ne  ulaşıyoruz. Metrelerce yüksekten dökülen şelaleden saçılan su damlacıkları ile yaşayacağımız görsel şölenin ardından minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.  Ardından Fırtına Vadisindeki doğa manzaralı otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: Nehirim Hotel

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerde yerlerimizi alıyoruz ve muhteşem bir tura başlıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde yer alan Ayder Yaylasına çeviriyoruz. Muhteşem doğa güzellikleri ile dikkat çeken Ayder Yaylası'nda Kalegon VadisiGelintülü ŞelalesiŞenlik Düzü gibi önemli alanları görüyoruz. Doğal güzelliği ile çok yankı getiren önemli yaylalardan olan Huser Yaylası'na doğru( veya coğrafi koşullara bağlı olarak Pokut Yaylası) minibüslerimizle yola koyuluyoruz. Derin vadiler, şelaleler ve akarsular eşliğinde yaylaya vardığımızda eşsiz bir manzara bizleri bekliyor olacak. Bulutların üzerinde olacağımız yaylada, bulut denizi diye adlandırılan tepenin üzerine çıktığımızda dileyen misafirlerimiz salıncağa binebilir yahut unutulmaz manzarada kahvelerini içebilirler. Gezimizin sonunda dolmuşlarımızda yerlerimizi alarak  Fırtına Vadisi'ndeki doğa manzaralı otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: Nehirim Hotel

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Borçka’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en güzel güzergahlarından biri olan Karagöl turumuz başlıyor (ekstra). Gizemi ve güzelliği ile yeşilin bin bir çeşit tonunu görerek 1650 metre zirveye ulaşıyoruz. Burada Karadeniz bitki örtüsünün en güzel örneklerini görme şansımız olacak. Klaskur Deresi’nin önünü kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası olan Karagöl’de göl kenarında çayımızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınızGeçireceğimiz serbest zamanla dileyen konuklarımız göl etrafında manzara eşliğinde yürüyüş yapabilirler. Ardından minibüsteki yerlerimizi alıyoruz. Borçka'ya dönüyoruz ve otobüsteki yerlerimizi alıyoruz. Bu kez rotamızı Gürcistan'a çeviriyoruz ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra Batum’a hareket ediyoruz. İlk göreceğimiz yerler arasında Gonia Kalesi, Gonia Köprsü, Çoruh Nehri, Ters Bina, Piazza Kulesi,  Komünizm döneminden kalma binalar, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Meryemana Katedrali, Medea Meydanı, Deniz Tanrısı Poseıdon Heykeli, Ali ile Nino Heykeli olacak. Rehberimiz eşliğinde bu yapıları görüp,  bölgeyi gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Batum’daki otelimizde.  

Konaklama Oteli: 4* Sputnik Hotel

4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, ülkemize giriş işlemlerimizi yapıp Batum'u terk ediyoruz ve Arhavi’ye doğru yöneliyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen minibüslere binip muhteşem güzellikteki  Mençuna Şelalesi turumuza başlıyoruz. Şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir olarak görülen ve iki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan Çifte Köprü’de fotoğraf çekimimizi tamamlayarak Kamilet Vadisi’nde ilerliyoruz. İsteyen konuklarımız burada, Çay Bahçelerinde oturabilir, dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek çaylarını keyifle yudumlayabilirler. Ayrıca, Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa  yürüyüşler yapabilirler. Diğer konuklarımızla, patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek Mençuna Şelalesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Unutulmaz anılar ile vadi turumuzu sona erdirip,  yönümüzü güzelliğiyle büyüleyen ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Uzungöl çeviriyoruz. Göl kenarında vereceğimiz molalarla dileyen misafirlerimiz yürüyüş, alışveriş yapabilir yahut eşsiz fotoğraflar çekebilirler.

(ekstra) Bizleri bekleyen minibüslerimizle Karester ve Lustra yaylalarının eşsiz güzelliğini görmek ve yayla yürüyüşü yapmak için yola koyuluyoruz. 

Günün sonuna doğru artık Yedigöller olarak da bilinen Demirkapı Köyü Haldizen yaylasında yer alan otelimize götürmek üzere minibüslerimize biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. 

Konaklama Oteli:Trabzon/ Uzungöl Demirkapı Yaylası 

5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, yönümüzü ülkemizin ve Karadeniz Bölgesi'nin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından biri  olan Sümela Manastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sonrasında, Maçka'dan ayrılıp, Trabzon şehir merkezindeki Ayasofya müzesine gidiyoruz ve rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz. Bizans’ın son döneminde inşa edilen Ayasofya Kilisesi, döneminin en önemli yapılarındandır. Kilisenin iç duvarlarında çeşitli dini figürler bulunmaktadır. Kilisenin yanında bulunan kule ise 1427 yılında inşa edilmiştir. Gezimizin ardından yola koyularak zaman olması halinde, önceden belirtilen toplanma noktasında toplanmak kaydı ile rehberimizin vereceği serbest zamanla Trabzon şehir merkezini geziyoruz. Güzel bir günün sonunda Trabzon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları XQ9271 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:50'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat  00:55'de  İzmir’e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir sonraki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir / Trabzon/ İzmir Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • Otelde 4 Gece Konaklama
 • Otelde ve Yaylada Alınan Sabah Kahvaltısı(4) - Akşam Yemeği (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti
 • Havalimanı vergileri
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve Batum da alınacak Akşam Yemeği
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Lustra Karester Turu(isteğe bağlı), Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu(isteğe bağlı) , Mençuna, Borçka-Karagöl Turu(isteğe bağlı), Huser Yaylası- Pokut Yaylası) (isteğe bağlı) 
 • Yurtdışı çıkış harcı 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (09:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Otel Bilgileri

KAYABAŞI YAYLA KENT OTEL                                 ORİS GREEN OTEL

              

GRAND ARTVİN OTEL                                               ÇAYELİ ŞELALE PARK OTEL

              

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ESCAN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda  kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya  getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur. 9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar


UÇAKLI KARADENİZ TURU BAYRAM ÖZEL Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »