UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL

 • UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL
 • UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL
 • UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL
 • UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL
 • UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL

Kişi/Gece

Konaklama

2 Gece Dilek Kaya Otel-Perissia Otel

Ulaşım

Sunexpress ve Pegasus Havayolları İle

Gezilecek Yerler

Hacı Bektaşi Veli Müzesi- Avanos-Göreme Açık Hava Müzesi Paşabağ(Keşişler Vadisi- Hayal Vadisi(Devrent Vadisi) Ihlara Vadisi-Manzara Tepesi -Güvercinlik Vadisi- Uçhisar Kalesi-Onxy Atölyesi-Üç Güzeller- Ürgüp Asmalı Konak- Kayseri Kalesi- Hunat Hatun Külliyesi Pastırmacılar Çarşısı

Kalkış

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali, Sunexpress Kontuarı önünde saat 04:30'da buluşmamızın ardından Sunexpress Havayolları XQ9038 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:35 Kayseri`ye hareket

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ KURBAN BAYRAMI ÖZEL

 

Hacı Bektaşi Veli Müzesi- Avanos- Göreme Açık Hava Müzesi

Paşabağ(Keşişler Vadisi- Hayal Vadisi(Devrent Vadisi)

Ihlara Vadisi- Manzara Tepesi

Güvercinlik Vadisi- Uçhisar Kalesi- Onxy Atölyesi- Üç Güzeller- Ürgüp

 Kayseri Kalesi- Hunat Hatun Külliyesi- Pastırmacılar Çarşısı

Türk Gecesi Eğlencesi

 

11-13 Temmuz / 2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizle, İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali, Sunexpress Kontuarı önünde saat 04:30'da buluşmamızın ardından Sunexpress Havayolları XQ9038 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:35'te  Kayseri`ye hareket ediyoruz.Tahmini olarak 08:00 Kayseri'ye varıyor ve havaalanında bizi karşılayan aracımız ile turumuza başlıyoruz. Anadolu erenlerinden Hacı Bektaş-i Veli`nin türbesinin bulunduğu, bir zamanlar Bektaşi Dergahı olarak kullanılmış, 1964`ten bu yana ise müze olarak hizmet veren Hacıbektaş-ı Veli Müzesi`ne devam ediyoruz. Nevşehir`in Hacıbektaş ilçesinde bulunan müze, sadece tarihsel bir yapı olarak değil, etkisini günümüzde bile sürdüren Bektaşiliğin dünyaya yayılmaya başladığı merkez olması açısından da önem taşıyor. Buradaki ziyaretimizde, Üçler Çeşmesi, Arslanlı Çeşmesi, Atatürk Rölyefi, Aşevi, Balım Sultan Türbesi, Hacı Bektaş Türbesi gibi noktaları gezdikten gördükten sonra bu kutsal mekandan ayrılıyor ve `çömlekçilik`` ile adını duyuran, Nevşehir`in Kızılırmak kıyısındaki ilçesi Avanos`a devam ediyoruz. Burada, Anadolu`nun ve Kapadokya`nın kadim nehri Kızılırmak`ı görüyor ve bölgeye özgü lezzetlerden ``çömlek kebabını`` tadabileceğimiz restaurantımıza konuk oluyoruz. Akabinde, Kapadokya`nın simgelerinden olan, iki büyük, bir küçük peribacasından oluşan 3 Güzeller`e hareket ediyoruz. 3 Güzeller peribacalarının efsanesini rehberimizden dinliyor ve fotoğraf molasının ardından, Nevşehir`in Ürgüp ilçesine hareket ediyoruz. Kapadokya bölgesinin karakteristik taş ve kaya oyma mimarisini, coğrafyanın bal rengi jeolojik oluşumlarını bir arada görebileceğimiz Ürgüp`te ilk gezi noktamız Asmalı Konak olacak. Aynı isimli dizinin çekildiği bu tarihi konağı gezecek ve böylelikle karakteristik taş malzeme kullanılarak inşa edilmiş geleneksel bir Kapadokya evi görmüş olacağız. Ardından, Hititlerden bu yana bağcılık faaliyetleri yapılan bölgede, bereketli volkanik toprakta yetişmiş enfes üzümlerden üretilen meşhur Kapadokya şaraplarını tatma ve satın alma şansı bulacağımız Turasan Şarap Fabrikası`na konuk oluyoruz. Turumuzun devamında, Keşişler Vadisi olarak da bilinen Paşabağ`a gidiyoruz. Bir zamanlar, Hristiyan keşişlerin inziva yeri olarak kullandıkları, bölgenin en büyük peri bacalarına ev sahipliği yapan bu alanda, sanki bambaşka bir gezegendeymişiz hissi veren oluşumlar arasında rehberimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından, günümüzün son noktası olan Hayal Vadisi`ne devam ediyoruz. Dervent Vadisi olarak da adlandırılan bu alanda, sanki bir zamanlar canlılarmış da sonradan taşa dönmüş varlıklar gibi görünen tüf oluşumların hayal gücümüzle beraber büründükleri şekillere hayret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Dilek Kaya Otel-Perissia Otel

2. Gün:

Sabah, erken saatlerde isteyen konuklarımızla, Balon Turu’na ve ATV turuna (yeterli kişi sayısı ve hava şartları uygun olursa, ekstra) katılıyoruz.Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Aksaray`ın Güzelyurt ilçesi sınırlarındaki Ihlara Vadisi`ne hareket ediyoruz. Peri bacası adı verilen volkanik oluşumların mimarlarından, sönmüş bir volkan dağı olan kadim Hasan Dağı`nı göreceğimiz yolculuk sonrasında Ihlara Vadisi`ne varıyoruz. Ortasından Melendiz Çayı`nın aktığı bu doğa harikası kanyon, Kapadokya Bölgesi`nin en ilginç doğa oluşumlarından biridir. Coğrafi güzelliğinin yanında tarihi önemi ile de dikkat çeken bu noktada kanyon içine inerek, Doğu Romalı Hristiyan keşişler tarafından vadi içine inşa edilmiş kiliselerden en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri`ni geziyor ve Melendiz Çayı`nın hayat verdiği mikroklima alanında, yeşillikler arasında kısa ve keyifli bir kanyon yürüyüşü yapıyoruz. Ardından aracımızla buluşarak Nevşehir`in Derinkuyu ilçesi sınırlarında bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri`ne devam ediyoruz. Kapadokya`da yerin üstü kadar altı da büyüleyicidir. İsminden de anlaşılacağı üzere, tüf tabakasının metrelerce altına inşa edilmiş, Derinkuyu Yeraltı Şehri`nde; birbirine daracık geçit ve tünellerle bağlanan yeraltı erzak depolarını, kiliseleri, şarap imalathanelerini, su kuyularını ve barınma alanlarını görecek; binlerce yıl öncesinin mimari dehası karşısında büyüleneceğiz. Buradaki gezimizin ardından, yöresel lezzetleri tadacağımız öğle yemeği molamızı veriyor ve sonrasında oniks atelyesine devam ediyoruz. Bölgenin en meşhur ürünlerinden oniks (onyx) taşının işlendiği atölyede, oniks ve sultanit gibi taşlardan üretilen dekoratif ürünleri ve takıları görüyoruz. Taş üzerine kurulu olan Kapadokya yaşam tarzı, bölgede, takılardan mimariye kadar hayatın her alanında kendini göstermektedir. Turumuzun devamında Nevşehir`in merkez ilçesine bağlı Uçhisar beldesi sınırlarındaki Güvercinlik Vadisi`ne hareket ediyoruz. İsmini, barındırdığı kaya oyma güvercin yuvalarından alan vadide vereceğimiz fotoğraf molasında; bölgeyi adeta bir masal diyarına dönüştüren irili ufaklı peri bacalarını, kaya oyma yapıları ve Uçhisar Kalesi`ni fotoğraflıyoruz. Ardından, Hititlerin Venessa ismini verdiği Avanos`a gidiyoruz. Burada konuk olacağımız Çömlek Atölyesinde, bölgenin kadim sanatı ``çömlekçilik`` hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz eğlenceli bir gösteri izleyecek, Kızılırmak`tan elde edilen kızıl çamurun, maharetli ustaların ellerinde görkemli sanat eserlerine dönüş öyküsüne şahit olacak ve alışveriş yapma şansı bulacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, dileyen misafirlerimizle, Kapadokya`nın geleneksel kaya oyma mimarisi ile şekillendirilmiş eğlence mekanında organize edilen, unutulmaz Türk Gecesi eğlencesine (Ekstra) katılıyoruz.

  Konaklama Oteli: Dilek Kaya Otel-Perissia Otel

3. Gün:

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Manzara Tepesi ya da Manzara tepesi olarak bilinen seyir tepesine çıkıyoruz. Masalsı Kapadokya`nın kanyonlarını, vadilerini, peri bacalarını, kaya oyma yapılarını fotoğraflamak için mola veriyor ve ardından Göreme Açık Hava Müzesi`ne hareket ediyoruz. Nevşehir`in Göreme kasabasında bulunan müze kompleksi, 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış ve bölgenin çok hızlı bir şekilde turistik öneme kavuşmasında önemli rol oynamıştır.MS 4. Yüzyıldan 13. yüzyıla kadar manastır hayatına ev sahipliği yapan bu komplekste Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise gibi Bizans İmparatorluğu döneminden kalmış olan önemli yapıları rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından, Kapadokya`nın en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Zelve Açık Hava Müzesi`ne hareket ediyoruz. Zelve Açık Hava Müzesi, kaya oyma dini-sivil mimarinin birbirinden ilginç örneklerine, Bizans Dönemi kaya kiliselerine ve taştan inşa edilmiş tarihi bir camiye ev sahipliği yapıyor. Burası aynı zamanda Kapadokya`da peri bacalarının en yoğun görüldüğü yerdir. Fantastik bir film setindeymiş gibi hissedeceğimiz Zelve Vadisi gezimizin ardından peri bacaları diyarından ayrılarak rotamızı Kayseri`ye çeviriyoruz. Özellikle Selçuklular döneminden kalan tarihi yapıların süslediği kentte; devasa surlarıyla Kayseri Kalesi`ni, zarif bir Osmanlı eseri olan Saat Kulesi`ni gördükten sonra, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad`ın eşi Mahperi Hatun tarafından inşa ettirilmiş olan Hunat Hatun Külliyesi`ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında meşhur Pastırmacılar Çarşısı`nda alışveriş molası veriyoruz. Ardından,  şehrin tescilli lezzeti Kayseri mantısını tatmak üzere mola veriyoruz. ``Bir şimşir kaşıkta kırk mantı`` deyişiyle tanınan bu lezzeti yerinde tattıktan sonra, Kayseri Havalimanı`na hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının 18:00 uçağı ile İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Kayseri/Kayseri-İzmir Sunexpress ve Pegasus Havayolları ile Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Türk Gecesi Eğlencesi
 • Balon turu Aktivitesi ( Hava şartlarına bağlıdır)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (05:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Otel Bilgileri

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

ÖNEMLİ NOTLAR:

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


UÇAKLI KAPADOKYA KAYSERİ TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »