UÇAKLI BATUM TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI BATUM TURU

HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA PARLAYAN IŞIĞIYLA KAFKASLAR’IN İNCİSİ BATUM

MAKHUNTSETİ ŞELALESİ FARKI İLE !

BATUM BOTANİK BAHÇESİ FARKI İLE  !

FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI -TRABZON

İzmir’den Direkt Uçuş !

Nüfus Cüzdanı İle Batum’a Giriş İmkanı!

EXTRA TUR YOK !

 

 23-25 Kasım / 2 Gece 3 Gün 

Tur Programı

1. Gün:

TRABZON-GÜRCİSTAN-BATUM-AVRUPA MEYDANI-PİAZZA MEYDANI-MEDEA HEYKELİ

Sabah Saat 04:50’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin sonrasında Pegasus Havayolları’nın PC3240 sefer sayılı uçağı ile saat 05:50’te Trabzon’a hareket ediyoruz ve 07:40’te Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da bizleri bekleyen otobüsümüz ile turumuz başlıyor. Rize-Pazar-Arhavi-Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gerekli sınır işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Gürcistan Adjara Özerk Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında panoramik olarak göreceğimiz ilk yerlerden birisi, Gaius Plinius Secundus döneminde yapılmış olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden St. Mathias’ın da mezarı olan Gonio Kalesi. Yolumuza, Çoruh Nehri üzerinde bulunan, Gonio Köprüsü üzerinden devam ederken, Bayburt’tan doğup Adjara’dan dökülen, Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu Çoruh Nehri’ni (431 km) görüyoruz ve şehir merkezine doğru ilerleyip White Restoran’ı (Ters Restoran) fotoğraflıyoruz. Şehir merkezinde gezilecek yerler arasında Medea Heykeli, Tiyatro Binası, Bakanlıklar, Avrupa Meydanı, Katedral, Batum Limanı, Casino Binaları, Orta Camii, Üniversite Binası, Şişe Bina, Piazza Meydanı, Piazza Kulesi bulunuyor. Batum Sokakları ve Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün:

BATUM BOTANİK PARKI-MAKHUNTSETİ ŞELALESİ-KEMER KÖPRÜ-CHACHA KULESİ-ALFABE KULESİ-ALİ İLE NİNO HEYKELİ-TELEFERİK-SPUTNİK TEPESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Batum’un 9 km kuzeyinde bulunan, Dünya’nın en büyük botanik parklarından biri olan, yaklaşık iki bini ağaç olmak üzere, beş binden fazla bitki türünün bulunduğu, muhteşem doğa ile kucaklaşıyor, kendimizi adeta tropikal ormanlarda hissediyoruz. Ardından yolumuz, Batum’un Macahel’i de denilen Batum’un kırsal bölgesi olan ve el değmemiş doğası ile görenleri büyüleyen Makhuntseti Şelalesi’ni ve Gürcü Kraliçesi Tamara tarafından yaptırılan Kemerköprü’yü görüyoruz. Buradaki şarap evini ziyaret edip, Gürcülerin ünlü şaraplarının tadına bakıyoruz ve dönüşte Çoruh Nehri boyunca yol alıp, Batum’a varıyoruz. Şehir meydanında aracımızdan inip, İzmir Saat Kulesi’nin çok benzeri olan Chacha Saat Kulesi’ni, sahilde bulunan ve Gürcüler’in ünlü aşk hikayesinin kahramanları olan Ali ile Nino’nun hikayesini rehberimizden dinliyor, fotoğrafını çekiyoruz. Ardından, Alfabe Kulesi’ne çıkıyoruz. Batum Alfabe Kulesi 130 metre yükseklikte bir yapıdır ve Gürcü alfabesinin harfleri ile bezeli olup, DNA tasarımlı bir yapıdır. Batum’u, kulenin en üst katındaki restoranın bulunduğu yerden seyretmenin keyfini yaşadıktan sonra, bu kez teleferiğe biniyoruz ve kısa bir teleferik yolculuğundan sonra Sputnik Tepesi’ne varıyoruz. Buradaki kafede, dileyenler, Batum’u seyrederek kahvelerini yudumlayabilir. Teleferik maceramızın ardından artık otelimize dönme vakti geldi. Konaklama Batum’daki otelimizde.


3. Gün:

RİZE-AYDER YAYLASI-FIRTINA DERESİ-SÜRMENE –TRABZON

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Ayder YayIası’na gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Daha sonra, ilçenin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkar’ların ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra, Sürmene’ye hareket ediyoruz. Serbest zaman esnasında, ünlü Sürmene bıçakçısında yöreye has bıçak alışverişi yapıyoruz ve Trabzon havaalanına doğru hareket ederek burada işlemlerimizi yaptıktan sonra 22:05’te kalkacak olan, Sun Express Havayolları’nın XQ 9271 sefer sayılı uçuşu ile 00:15’te İzmir’e varıyoruz. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir – Trabzon - İzmir Uçak biletleri
 • 5* Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri farkı (15 Euro)
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 15TL

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVA LİMANI (04:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girebilir, Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz, Pasaport ile giriş yapabilirler. (Ailesi ile olmayan ve Batuma geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN. Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentamız programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi ve bol film, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

* Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz. *Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanacak problemlerden ESCANTUR sorumlu değildir ve Gürcistan 6 yaş ve üstü çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken, eşya getirilebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.

Sağlığınızı da gezi süresince HDI SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


UÇAKLI BATUM TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

2 GECE KONAKLAMA

Ulaşım

PEGASUS HAVAYOLLARI VE SUNEXPRESS HAVA YOLLARI

Gezilecek Yerler

TRABZON, BATUM, AYDER

Kalkış

Sabah Saat 08:20’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda buluşuyoruz.

Telefon

0 232 3646402