SAMOS ADASI TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SAMOS ADASI TURU

Vathi-Kokkari- Pythagorion

İzmir’den İzmir’e Ulaşım Dahil !!!

Gemi Bileti Dahil !!!

Lemonakia Beach Farkı ile!!!

Anneler Gününe Özel!

Yeşil Pasaporta Vize Yok!

 

12-13 Mayıs – 30 Haz.-01 Tem. – 01-02 Eylül

1 Gece 2 Gün

 

 

Tur Programı

1. Gün:

Samos Adası (Sisam Adası)

Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan, Türkiye kıyılarına oldukça yakın, adaya özgü tatlı beyaz "moscato" şaraplarıyla eşsiz, "Epikür, Aristarchus ve Pisagor" gibi önemli antik dönem matematikçi ve filozofların doğduğu, bitki örtüsünün, arkeolojik çeşitliliğin ve benzersiz güzellikteki koyların Ege Denizi'nin üzerinde sahnelendiği Samos'a sizleri de bekliyoruz.

 

Sabah saat 05:00 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:05 Bostanlı iskelesi önü, 05:10 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 05:15 Girne Yunuslar Mavi Kule, 05:20 Girne Tatil Budur önü, 05:25 Girne MC Donald’s Karşısı, 05:40 Üçyol Pizza Pizza önü, 05:45 Susuz Dede Durağı, 05:55 Üçkuyular Opet önü ve 08:00 Kuşadası Limanı'ndan misafirlerimizi aldıktan sonra, Check in ve pasaport kontrol işlemlerini gerçekleştiriyoruz. 9:00’da Kuşadası’ndan hareket ve 50 dakikalık bir yolculuğun ardından Samos’a ulaşıyoruz. Pasaport kontrol işlemlerinin ardından eşsiz güzellikleriyle sizleri de etkisi altında bırakacağını düşündüğümüz Samos Adası’nı keşfe başlıyoruz. (Not: Tur boyunca kullanılacak olan ulaşım araçları gemi ve otobüsler üst düzey konfora sahiptir. Tur boyunca uzman rehberlik hizmeti verilecektir) İlk durağımız, Samos Adası’nın baş şehri Vathi, anfi-teatrik olarak dar bir körfez üzerine kurulu, kıyı şeridi, dar sokakları, geleneksel tavernaları, Katolik, Metropolitik Kiliseleri ve Aslan Heykeliyle anılan Pisagor Meydanı ile adanın en canlı olduğu merkez aynı zamanda deniz kıyısında bulunan otelimizin de bulunduğu yer. Samos'un tatlı moscato şaraplarını antik şarap fabrikasında tadımladıktan sonra Kokari veya Kokkari olarak bilinen, Vathi'den yaklaşık olarak 10 km uzaklıktaki ikinci durağımıza ulaşıyoruz. Tipik beyaz evleri, küçük barları ve geleneksel tavernalarıyla ünlü, geçmişten günümüze pitoresk bir balıkçı köyüdür. Karvounis Dağı eteklerinde kurulmuş olan Kokkari, meltem esintisiyle serinler. Adanın en güzel plajlarının kendisini göstermeye başladığı, Samos Adasının kartpostallarını süsleyen Kokkari sizleri de büyüleyecektir. Kokkari'nin meltem esintisiyle serinlettiği deniz kıyısındaki tavernalarında Samos'un geleneksel mutfağının eşsiz lezzetlerini tadımladıktan sonra Lemonakia, Tsambau, Avlaki, Platanakia, Agios Konstantinos'u panaromik olarak görüdükten sonra üçüncü durağımız Karlovasi, Vathi'den sonraki ikinci büyük merkezdir, liman yerleşimi olmasıyla önemlidir. 19. yy. dan kalma palasları (Üniversite binası, belediye binası) Triada kilisesi, Agios Nikolaos Kilisesi ve Bizans kalesi kalıntıları ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarır. Karlovasi'nin yaklaşık olarak 4 km kuzeyinde yer alan Agios Ioannis Manastırı ve Potami plajını Samos Ada Turumuzdaki son duraklarımız. Samos Ada Turumuzun ilk gününü tamamladıktan sonra, Vathi merkezde deniz kıyısında konumlanmış otelimize yerleşiyoruz. Geleneksel Yunan müziği eşliğinde tavernada alacağımız akşam yemeğine kadar serbest zaman. Arzu eden konuklarımız otelimizde dinlenebilir veya Vathi'nin dar sokaklarının buluştuğu meydan kafelerinde Yunan kahvesinin tadını çıkarabilir. Bir süre otelimizde dinlendikten sonra, extra Yunan Tavernasına gidiyoruz. Yunan ezgileri eşliğinde Sirtaki yapıyoruz ve Akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Otelimizde. Samos Hotel v.b.


2. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz, EscanTur'dan 35 Euro karşılığında ekstra olarak satın almış oldukları Dört Dörtlük Paketi (Kültür, Eğlence, Deniz ve Güneş Paketi) kullanarak Samos'un güney kısmını da keşfedebilir, Samos'un eşsiz koylarında Denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilir, Yunan mutfağının eşsiz lezzetlerini, muhteşem Lemonakia koyunda da tadabilirsiniz. Dört Dörtlük Paket Programı; Tigani körfezindeki Pythagorion'a doğru yola çıkıyoruz: Pisagor'un doğum yeri olan Pythagorion, adını antik matematikçi Pisagor’dan almıştır. Arkeolojik çeşitliliğin en iyi gözlemlendiği, Panagia Kilisesi, Eupalina Su Kemeri, Lilourgos Kalesi, Afrodite ve Hera Tapınaklarının kalıntıları oldukça ünlenmiştir. Pithagorion'daki serbest zamanın ardından yolculuğumuz Samos’un ünlü koyları, deniz ve güneşin tadını doyasıya yaşamak için Lemonakia'ya ulaşıyoruz. Lemonakia’da deniz ve güneşin tadını doyasıya yaşıyoruz ve Yunan mutfağının eşsiz lezzetlerinin oluşturduğu öğle yemeğimizi, deniz kıyısındaki tavernamızda, muhteşem bir manzara eşliğinde alıyoruz. Vathi Limanı için buluşma saatimiz 16.00. Vathi limanından Kuşadadası limanına hareket saatimiz 17.00’dır. Kuşadası Limanı’na vardığımızda, pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıyor, İzmir’e dönüş yoluna geçiyoruz. Bir dahaki ESCANTUR’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir – Kuşadası gidiş/dönüş transferleri

*Kuşadası–Samos gidiş-dönüş feribot biletleri

*1 gece otelde konaklama

*Otelde alınan sabah kahvaltısı (1)

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Seyahat Sigortası 70 Yaş üzeri farkı (15 €)

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Dört Dörtlük Paket 35 €

*Yunan Tavernası 35 €

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  12-Seyahat edeceğiniz ülkelere ait para birimini bulundurunuz.

  Yorumlar


  SAMOS ADASI TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  OTELDE ODA&KAHVALTI KONAKLAMA

  Ulaşım

  FERİBOT

  Gezilecek Yerler

  Aslanlı Meydan, Şarap Müzesi, Kokkari, Pisagor Köyü, Mithilini, Hora

  Kalkış

  Sabah saat 04:30’da Mavişehir Mavibahçe Önü, 04:45 Bostanlı İskele, 05:00 Karşıyaka Acenta Önü, 05:10’de Girne Yunuslar, 05:15 Girne Tatilbudur önü, 05:20 Girne Hale Pastanesi, 05:40 Bornova E.Ü.H Önü 06:00’de Alsancak Lozan, 06:15 Üçyol Pizza Pizza, 06:20 Susuz Dede, 06:30’da Üçkuyular Opet’den

  Telefon

  0 232 3646402