ROMANTİK YOL TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ROMANTİK YOL

VİYANA (1)- PRAG (2) -SALZBURG (1)- MÜNİH (1)- AUGSBURG(1) WÜRZBURG (1)-

WÜRZBURG’da KONAKLAMA FARKI !

AUGSBURG KONAKLAMA FARKI !

İzmir’den İzmir’e Uçuş!

10-17 Temmuz 2018 / 7Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün:

VİYANA

İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyor ve gerekli check in işlemlerimizi yaparak Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana’ya varışımızla birlikte Viyana’ya yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz. Konaklama Viyana’da.


2. Gün:

PRAG

Sabah kahvaltımızın ardından Prag’a gidiyoruz. Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda; Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Ardından otele transfer. Konaklama Prag’da.


3. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turu için hareket ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından Akşam üzeri turumuz bitiminde otele dönüş ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Prag Geceleme otelimizde.


4. Gün:

HALLSTATT-SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus ve göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlü, göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra büyüleyici Hallstatt gölünden ayrılarak 80 km mesafedeki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalesi Festung Hohensalzburg, eşsiz görüntüsü ile herkesin ilgisini çeken Salzburg Katedrali, çiçeklerle ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış büyüleyici manzaraya sahip Mirabell Sarayı, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residenz Meydanı görülecek yerler arasında. Salzburg’un ortasından geçen nehir kenarındaki yürüyüşümüz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Salzburg’da otelimizde.


5. Gün:

SALZBURG-FÜSSEN-OBERAMMERGAU-SCHWANGAU-MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından Münih’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda şato ve sarayları görmek için Füssen’e hareket ediyoruz. Füssen 1000 metrelik rakımı ile Bavyera'nın en yüksek kasabası. Şehrin en yüksek noktası HohesSchloss görülecek yerlerden.Sonrasında Oberammergau’daEttal'deki büyük Benediktin manastırı, Schwangau’daLinderhof Sarayı, Neuschwanstein Şatosu(Bu şatoyu gezmek için önceden bilet almak gerekir), Hohenschwangau şatosu gezeceğimiz yerlerden. Geceleme Münih’teotelimizde.


6. Gün:

MÜNİH-LANDSBERG AM LECH-FRİEDBERG-AUGSBURG

Bavyera Eyaleti’nin başkentiMünih’in tarihi merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde; dünyanın en meşhur birahanelerinden olan Hofbräuhaus, Frauenkirche, Marienplatz ve meşhur saat Glockenspiel görülecektir.Sonrasında Landsberg am Lech’e hareket, panoramik şehir turumuzda Lechwehr, Bavarian Kapısı (Bayertor), Marienbrunnen ve Schmalzturm Meydanı görülecek yerler arasındadır.Sonrasında Friedberg’e geçiyoruz. FriedbergCastle, Wetterau-Museum, Judenbad görülecek yerler arasında. Daha sonra Augsburg’a gidiyor otele yerleşiyoruz. Konaklama Augsburg’da.


7. Gün:

AUGSBURG-ROTHENBURG-CREGLİNGEN-NÖRDLİNGEN-STEİNGADEN(Wieskirche)-DİNKELSBÜHL-WÜRZBURG

Kahvaltı sonrası, Bavyera’nın üçüncü büyük kenti, Roma İmparatoru Augustus tarafından kurulmuş olan Augsburg’u gezmeye başlıyoruz. Rönesans ve barok tarzındaki sarayları ile göz kamaştıran bu şehirde, yürüyerek yapacağımız gezimizde; tarihi Maximilian Caddesi, Dom Kilisesi, Rathaus, St.Ulrich Kilisesi’ni görüyoruz. Sonrasında ise, Tauber Nehri kıyısına kurulmuş, tarihi 12. yüzyıla dayanan ve ‘Ortaçağ’ın Mücevheri’ kabul edilen Rothenburg’da yapılacak panoromik şehir turunda Klingentor ve Burgtor sur kapıları, belediye binası ve Jakobskirche göreceğimiz yerler arasındadır.Creglingen, yine Tauber kıyısında minik bir kasaba ve görülecek bir yer. Fingerhutmuseum in Creglingen, Feuerwehrmuseum (Fire Service Museum), Herrgottskirchegörülecek yerler arasında. Çevresi tamamen surlarla çevrili Nördlingen’deiseilk durağımız Wieskirche. Steingaden kasabasında yer alan Wieskirche(Beyaz Kilise) Dünya'nın en ünlü Rococo kiliselerinden biri. 1983 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesinde. Kasabanın önemli geç-gotik yapılarından biri olan StGeorge's Kilisesi’nin kulesi, 90 metre yüksekliğinde.Kulenin bir de adı var: Daniel! Sonrasında rotamız Dinkelsbühl. Romantik Yol’un tam ortasında olan bu etkileyici tarihi ortaçağ kasabası,Wörnitz Nehri ve 14 tane kulesi ve 4 kapısı olan surlarla çevrilidir.Akşam otele dönüş ve konaklamaWürzburg’da.


8. Gün:

WÜRZBURG-BAMBERG-HEİDELBERG

Sabah kahvaltısı ardından, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde bulunan Würzburg’da yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Falkenhaus, Marienkapelle, St.KilianDom görülecek yerler arasındadır. Sonra ise Bamberg’e gideceğiz (Würzburg-Bamberg 90km). Bamberg’evarışımız ardından yapacağımız panoramik gezide; Dom Meydanı, Kale, Piskoposluk Sarayı, Dom Katedrali ile tarihi sokaklarını gezeceğiz. Sonrasında Almanya‘nın en romantik kenti (Wege der Romantik) olarak anılan Heidelberg'e gidiyoruz. Neckar nehri tarafından ikiye ayrılmış şehre varışımız ardından yapacağımız panoramik gezide; Heidelberg Kalesi, Hauptstrasse, Marktplatz göreceğimiz yerler arasındadır Gezimizin ardından, havaalanına transferimizi gerçekleştiriyor ve Münih’ten İzmir’e 21:40 uçağı ile İzmir’e dönüyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Pegasus ve Sunexpress Hava yolları ile İzmir-Viyana-Münih-İzmir Ekonomik sınıf uçuş bileti.

*Hotelde 7 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (7)

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

*Havalimanı ve Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Tüm Öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Seyahat Sağlık Sigortası 70Yaşüstü farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ADNAN MENDERES HAVALİMANI DIŞ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (10:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

13-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden CheckOut saati 12:00’dir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


ROMANTİK YOL TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu: