İSKEÇE KARNAVALI TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İSKEÇE KARNAVALI

YUNANİSTAN’IN FARKLI YÜZÜ, ÇILGINCA EĞLENCE İSKEÇE FESTİVALİ’NDE

Selanik, Kavala, Gümülcine, İskeçe

2 GECE SELANİK 4*CAPSİS HOTELS KONAKLAMA

15-18 ŞUBAT 2018 / 3 GECE 3 GÜN

 

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 18.00 Üçkuyular Opet Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova E.Ü.H. önü, 19:00 Girne Mc Donald’s Önü, 19:10 Girne Tatil Budur Karşısı, 19:20 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:30 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:40 Bostanlı İskelesi önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale–Keşan yolunu Takip ederek gece yarısından sonra İpsala’ya varıyoruz.

Türk Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehrini geçerek Yunanistan Kipi sınır kapısındaki işlemlerimizi yapıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Egnatia otobanını takip ederek devam ediyoruz ve sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Gümülcine şehir gezimizi yapıyoruz. Gümülcine şehir Meydanı, Kılıç Heykeli ve tarihinin anlatımı, yeni ve eski cami, Kapalıçarşı, çekilmiş taze Türk kahvesi alışverişlerimiz sonrasında, İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe için ‘’Bin bir rengin şehri’’ diyor İskeçeliler. Tarihi MÖ 789’a dayanan bu şehir, Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini hala taşıyor. Bu şehir etkinlikleri 1991 yılından itibaren aralıksız olarak İskeçe Şehrinde yapılmaktadır. Folklorik oyunlar, yerel grupların geleneksel müzikli konserleri, Yunanistan genelinde ünlü sanatçıların konserleri, tiyatro gösterileri, çocuk kulüplerinde etkinlikler, gösteriler, tören geçitleri parti ve eğlenceler yapılmaktadır. Eğlenceler için yapılan hazırlıklara katılıyor ve Karnaval havasına giren şehri geziyoruz. Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Kavala kurabiyesi alışverişlerimizi yaptıktan sonra Kavala şehir merkezi turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşanın İmarethanesi, Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Muhteşem manzara eşliğinde Kahvelerimizi yudumluyoruz ve sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde. 4* Capsis Hotel


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra Selanik şehir gezimize başlıyoruz, Önce Ulu Önder Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Atamızı saygı ile anıyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini Fuar alanı ve Döner Kule’yi görüyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Yemekli Sirtaki Eğlencesine (35 Euro) Katılıyoruz. Yunan müzikleri eşliğinde eğleniyoruz. Akşam konaklama otelimizde. 4* Capsis Hotel


3. Gün:

Sabah Kahvaltımızı Otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Festival yürüyüşüne katılıyor ve Muhteşem bir gün geçirdikten sonra İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişlerimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir daha ki ESCAN TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Yunan Tavernası (35 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (18:00)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (18:10)
  • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (18:20)
  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (18:40)
  • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (19:00)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (19:10)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (19:20)
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:30)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (19:40)
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (19:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimi 1-Yunanistan Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


İSKEÇE KARNAVALI TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

2 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

GÜMÜLCİNE-KAVALA-SELANİK-İSKEÇE

Kalkış

Akşam saat 18.00 Üçkuyular Opet Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova E.Ü.H. önü, 19:00 Girne Mc Donald’s Önü, 19:10 Girne Tatil Budur Karşısı, 19:20 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:30 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:40 Bostanlı İskelesi önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısı

Telefon

0 232 3646402