İSKEÇE KARNAVALI - 2

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İSKEÇE KARNAVALI

YUNANİSTAN’IN FARKLI YÜZÜ, ÇILGINCA EĞLENCE İSKEÇE FESTİVALİ’NDE

1 GECE SELANİK 4*CAPSİS HOTELS KONAKLAMA

16-18 ŞUBAT / 2 GECE 2 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 18.00 Üçkuyular, 18:15 Üçyol, 18:30 Bornova E.Ü.H önü 18:50 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:00 Bostanlı İskelesi Karşısı, 19:10 Girne Caddesinden misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale–Keşan yolunu Takip ederek gece yarısından sonra İpsala’ya varıyoruz.

Türk Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehrini geçerek Yunanistan Kipi sınır kapısındaki işlemlerimizi yapıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Egnatia otobanını takip ederek devam ediyoruz ve Sabah Kahvaltımızı aldıktan sonra Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Kavala kurabiyesi alışverişlerimizi yaptıktan sonra Selanik panoramik şehir gezimizde, Önce Ulu Önder Atatürk ün Doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Atamızı saygı ile anıyoruz.Yunanistan’ ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görüyoruz. Selanik’in ünlü Thimiski caddesinde alış veriş için verecek olduğumuz bos zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam isteyen misafirlerimiz ile EKSTRA YEMEKLİ SİRTAKİ EĞLENCESİNE (35 Euro) Katılıyoruz. Yunan müzikleri eşliğinde Eğleniyoruz.Akşam konaklama otelimizde. 4* Capsis Otel www.capsishotels.gr


2. Gün:

Sabah Kahvaltımızı Otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe için ‘’Bin bir rengin şehri’’ diyor İskeçeliler. Tarihi MÖ 789’a dayanan bu şehir, Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini hala taşıyor. İskeçe 1363-1912 yılları arasında Osmanlı hakimiyetinde kalmış, bazı dönemlerde Bulgaristan’a geçmiş ancak, 1920’deki referandumla Yunanistan’a bağlanmış. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. İskeçe bugünlerde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. Her yıl şubat sonu veya mart başına doğru düzenlenen Karnaval ve Eylül başındaki eski kasaba festivaliyle eğlence kültürü günlük yaşamda önemli yer tutuyor. Bu şehir etkinlikleri 1991 yılından itibaren aralıksız olarak İskeçe Şehrinde yapılmaktadır. İskeçe’nin karnaval etkinliklerinde yer alan bütün kültür dernekleri orada kendi stantlarını kurup, mangalda et pişirip, açık hava tavernalarında, eğlenceler düzenlemektedirler. Oradan da kazanılan paralarla karnaval etkinliklerinin kostümleri finanse edilmektedir. Buna paralel değişik çapta kültürel faaliyetler de yer almaktadır. Folklorik oyunlar, yerel grupların geleneksel müzikli konserleri, Yunanistan genelinde ünlü sanatçıların konserleri, tiyatro gösterileri, çocuk kulüplerinde etkinlikler, gösteriler, tören geçitleri parti ve eğlenceler yapılmaktadır. Eski şehirde yer alan bu etkinlikler popüler olup, Yunanistan’ın her yerinden turist akımına uğramaktadır. Muhteşem bir gün geçirdikten sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişlerimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir daha ki ESCAN TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 110 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)

*70 Yaşüstü Sigorta Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Yunan Tavernası (35 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (18:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimi 1-Yunanistan Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


İSKEÇE KARNAVALI - 2 Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu: