İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR

HELSİNKİ-GEMİ-STOCKHOLM-OSLO-GÖTEBORG-MALMÖ-KOPENHAG

TÜM TURLAR DAHİL…EXTRA TUR YOK!

Norway in Nutshell Fyord Turu Farkı İle!

12-19 Temmuz 2018 / 7 Gece 8 Gün

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR–HELSİNKİ-GEMİ

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Sunexpress hava yolları ile saat 04:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından XQ942 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:25 Helsinki’ye hareket ve yerel saat ile 10:10 ’da varışın ardından Helsinki şehir turu. Kaivopuisto Parkı, Senato Meydanı (Senaatintori), bir kayanın içine oyularak yapılmış ünlü Temppeliaukio Kilisesi, Neoklasik stilde yapılmış katedral ve liman görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası limana hareket Stockholm’e bizi götürecek gemiye gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.


2. Gün:

STOCKHOLM

Sabah kahvaltımızı Gemide alıyoruz ve Stokholm limanında bizleri bekleyen otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, Orta Çağ'dan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapı olarak bilinen Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 3*RICA TALK HOTEL vb.


3. Gün:

STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından Stockholm Kombine Turu’na gidiyoruz. İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stockholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekânı olan, günümüzde ise birçok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu, yüzlerce oyma heykelin bulunduğu Vasa, benzersiz bir sanat hazinesi ve önde gelen turistik bir manzaradır. Gemi, Stockholm’de amaca uygun olarak yapılmış olan bir müzede sergilenmekte olup, aynı anda dokuz birbiri ile ilişkili sergiyi, zengin mal stokları bulunan bir dükkânı ve lüks bir restoranı barındırmaktadır. Vasa ile ilgili film, 16 farklı dilde izlenebilir. Vasa müzesi, İskandinavya’daki tüm diğer müzelerden daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Stockholm sadece Vasa için bile ziyaret edilmeye değerdir. 10 Ağustos 1628 tarihinde büyük bir savaş gemisi Stockholm limanından ayrılmak üzere yelken açmış. Henüz yeni inşa edilmiş olan bu gemiye tahttaki Vasa soyunun arması olan Vasa adı verilmişti. Bu heybetli olayı kutlamak için, yan taraflarındaki lombarların içinden dışarı çıkan toplardan bir selamlama atışı yapılır. Güçlü gemi liman çıkışına doğru yavaş yavaş yol alırken, aniden şiddetli bir fırtına çıkar. Vasa yana yatar ancak kendi kendine tekrar toparlanır. İkinci bir fırtına darbesi gemiyi yan yatırır. Açık top lombarlarından içeri su dolar. Vasa, 150 tayfasının en az otuzunu, belki de ellisini de kendisiyle beraber dibe batırır. Vasa’nın tekrar gün ışığını görmesi, 333 yılı bulmuştur. Özel araştırmacı Anders Franzen1950’lerin başlarında Vasa’yı aramaya başlamıştır ve 1956’da Vasa’yı yeniden keşfetmiştir. Vasa sonrası bir başka ziyaret edeceğimiz yer aynı ada üzerindeki 1891 yılında İsveç’in doğal yaşamının korunması amacıyla açılan Skansen Açık Hava Müzesi'dir. Zooloji Parkı, İsveç doğal yaşamını destekleyen merkez içerisinde yüz altmış tarihî odun çiftliği, İsveç kır evleri, hayvanat bahçesi, çiftlik, doğal yaşam parkı, sirk, oyun parkı ve akvaryum tesisi yer almaktadır. Doğanın kalbinde zaman geçirmek ve İsveç kırsal yaşamını yakından tanımak isteyenler için ideal bir gezi planıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 3*RICA TALK HOTEL vb.


4. Gün:

STOCKHOLM - KARLSTAD - OSLO

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında hemen hareketle Oslo’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği için Karlstad’da mola veriyoruz. Oslo’ya varışın ardından yapılacak olan panoramik Oslo şehir turu esnasında; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Nobel Sergi Sarayı ve Akerhus Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 4*PARK INN HOTEL vb.


5. Gün:

OSLO

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek Norway in Nutshell Fyord turuna hareket ediyoruz. Muhteşem göl ve orman manzaraları eşliğinde saat 13:00 civarı Flam’a vardıktan sonra, özellikle geleneksel Norveç balıkçı kazaklarını alabileceğimiz hediyelik eşya mağazasında serbest zamanımız oluyor. Flam, Sogne Fiyordunun bir kolu olup, özellikle Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgesidir. Buradan bineceğimiz feribot ile Norveç fiyortlarının manzaraları eşliğinde, muhteşem vadiler, göller ve şelaleler arasında turumuzu yapıyoruz. Oslo’ya dönüş yolumuz üzerinde dünyanın en uzun ilk tüneli olan Laerdal’dan (25 km) geçip, yine dünyanın en eski ahşap kiliselerinden olan çivi kullanılmadan yapılan Borgund Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam geç saatlerde otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde. 4*PARK INN HOTEL vb.


6. Gün:

OSLO - GOTEBURG

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Goteburg’a hareket. Varışımızın ardından panoramik Goteburg şehir turu. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 4*RADİSSON BLU RİVERSİDE HOTEL


7. Gün:

GOTEBURG - MALMÖ - KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından Malmö ve Kopenhag’a hareket. İsveç’in üçüncü büyük şehri Malmö’ye varışımızın ardından, Malmö Kalesi, Turning Törso binası, Liman bölgesi gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonra bir mühendislik harikası, dünyanın ikinci büyük köprüsü olan Oresund’dan (8500 mt) geçiyoruz ve Kopenhag’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 4*FIRST HOTEL VESTERBRO


8. Gün:

KOPENHAG – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Kopenhag’a gidiyoruz. Pegasus havayolları ile Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından PC 1072 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:00'te İstanbul'a hareket ediyoruz. 18:15 'te İstanbul'a varışımızın ardından Pegasus havayollarının PC2208 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:45'te İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket ediyoruz. Tahmini olarak 23:00'te Adnan Menderes havalimanına varışımızın ardından bir dahaki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


 

OTELLER:

STOCKHOLM: 3*RICA TALK HOTEL vb.

OSLO: 4*PARK INN HOTEL vb.

GOTEBURG : 4*RADİSSON BLU RİVERSİDE HOTEL

KOPENHAG : 4*FIRST HOTEL VESTERBRO


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir -Helsinki/Kopenhag-İzmir arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Hotelde 6 gece konaklama

*Otelde alınan sabah Sabah Kahvaltısı (6)

*Programda belirtilen Panoramik tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

*1 gece lüks gemi iç kabin konaklaması ve gemideki kahvaltı

*Flam Norway in Nutshell Fiyordu turu

*Vasa Müzesi ve Skansen Müzesi Turu (Giriş ücretleri dahil değildir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Ekstra turlar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Sağlık Sigortası 70 Yaş Üstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Fyort tekne ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimini Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: