EDİRNE İĞNEADA TRAKYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

EDİRNE İĞNEADA TRAKYA TURU

Karaağaç Tren Garı- Lozan Anıtı- Lozan Müzesi- Selimiye Camii- Bedesten Çarşısı- Kırklareli- Longoz Ziyaretçi Merkezi- Erikli Gölü- Tekirdağ- Namık Kemal Anıtı- Rüstem Paşa Camii- Şarköy- Ezine

LONGOZ ORMANLARI FARKI İLE !

2 GECE 5* OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

 7.Tur:29 Ağustos-01 Eylül 8.Tur:12-15 Eylül 9.Tur:26-29 Ekim 10.Tur:21-24 Kasım

3 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam Saat 22:30 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 22:35 Susuz Dede Otobüs Durağı, 22:45 Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 23:15 Bornova E.Ü.H. önü, 23:30 Girne MC Donald’s önü, 23:35 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 23:45 Karşıyaka ESCANTUR Acente önü, 23:50 Bostanlı İskele önü, 23:55 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi alıyor ve Ayvalık tesislerinde vereceğimiz moladan sonra, Çanakkale yolu üzerinden Lapseki’ye ulaşıyoruz. Lapseki’den Feribot ile Geliboluya geçiyoruz ve uygun bir tesiste kahvaltı molamızı veriyoruz. Molamızdan sonra Dünyanın en uzun birinci taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan Uzunköprüden ilerleyerek, yıllar boyu Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri Edirne’ye ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğum yeri olan Edirne’nin Karaağaç kasabasına geçip 1.Abdülhamit devrinde yapılan, Filibe, Sofya ve Selanik’ten sonra Mimar Kemaletiin Bey’in tasarladığı 4 tarihi gardan birisi olan Karaağaç Tren Garına gidiyoruz. Günümüzde gar binası Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak kullanılmaktadır. Daha sonra aynı bahçede yer alan ve Balkan Savaşlarının ardından Karaağaç’ın yeniden Türk topraklarına kazandırılmasını temsil eden Lozan Anıt’ı ve Lozan Müzesini geziyoruz. Karaağaç gezimizin ardından Meriç nehri kıyısını takip ederek Edirne şehir merkezine devam ediyoruz ve ilk durak olarak Edirne ile özdeşleşerek bu kentin simgesi haline gelen, Mimar Sinan'ın 80 yaşında inşa ettiği ve "ustalık eserim" dediği Selimiye Camii oluyor. Osmanlı-Türk sanatının ve dünya Mimarlık tarihinin baş yapıtlarından birisi olarak kabul edilen yapıyı rehberimiz eşliğinde ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi Meşhur Edirne Ciğeri olarak alıyoruz. Yemeğimizin ardından Bedesten Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda, Edirne‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri yapabilirsiniz. Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra mimari üslup olarak Osmanlı’da başka hiç bir camide bulunmayan özellikleri ile ön plana çıkan Üç Şerefeli Camiiyi de gezerek aracımız ile buluşuyor ve turumuzun devamında Sarayiçi semtine gidiyoruz. Burada yapacağımız bir yürüyüşle Eski Saray Meydanı, Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı, Fatih Köprüsü’nü (Taşköprü) ve Kırkpınar Güreşleri Sahasını görüp geziyoruz. Ardından, II. Bayezit Külliyesi ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış olan Sağlık Müzesi’ni ziyaret ederek turumuzu tamamlıyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 5* Margi Hotel


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Dünya'nın ender ekosistemlerinden biri olan Longoz Ormanları’na gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz rotasında geçeceğimiz Kırklareli şehir merkezinde kısa bir mola vererek Türk gölge oyunu baş karakterlerinden Karagöz’ün doğum yeri olduğuna inanıldığı için ünlü heykeltraş Tankut Öktem tarafından dikilen heykelini fotoğraflıyoruz. Ardından yolculuğumuza Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethi öncesinde meşhur toplarını döktürdüğü dökümhanelerin yer aldığı Demirköy’den geçerek devam ederek. Karadenizîn maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan Yıldız(Istranca) Dağları‘nın buluştuğu İğneada’ya ulaşıyoruz. Yürüyüşümüze başlamadan önce Longoz ormanları ve İğneada’nın doğal yaşamı hakkında detaylıca bilgi alabileceğimiz Longoz Ziyaretçi Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İğneada sahilinde ve bölgenin önemli göllerden biri olan Erikli Gölü kıyısında yürüyüş yapabileceğimiz uzun bir serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında yeniden buluşarak öğle yemeğimizi almak üzerek yörenin leziz balık restoranlarından birisine misafir oluyoruz. Yemeğimizin ardından yeniden yola koyularak rotamızı bu kez Çorlu’ya çeviriyoruz. Çorlu’ya ulaştığımızda şehir merkezinde bulunan ve 1521 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tamamlandığı için aynı adı taşıyan Süleymaniye Camii’ni ziyaret ederek merkeze yakın konumdaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Divan Çorlu


3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Üç Kemaller şehri, Tekirdağı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tekirdağ’a ulaştığımızda ilk durağımız Namık Kemal Anıtı ile Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve sadrazamı Rüstem Paşa adına yaptırdığı, Tekirdağ’ın tek Mimar Sinan eseri olan Rüstem Paşa Cami olacak. Tekirdağ sahilinde vereceğimiz serbest zaman molasında Marmara Denizi manzarası eşliğinde kahvelerimiz yudumlayarak güzel Trakya’ya veda ediyor yöresel şarapları ile adından uzun yıllardır söz ettiren sahil kasabası Şarköy’ü ziyaret etmek üzere dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Şarköy gezimizi ve şarap alışverişimiz tamamladıktan sonra Namık Kemal’in ve Osman Gazi’nin kardeşi Süleyman Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Bolayır’ı panoramik olarak görerek Eceabat-Çanakkale boğaz geçişini kullanarak önce Ezine’ye kadar ulaşıyoruz. Meşhur Ezine Peyniri alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Kazdağları eteklerinde, doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz ve uygun molalarla İzmir‘e ulaşıyoruz. Bir başka ESCAN TUR organizasyonunda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (22:30)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (22:35)
 • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (22:45)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (23:00)
 • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (23:15)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (23:17)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (23:20)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (23:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (23:35)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (23:45)
Tur Hareket Tarihleri: 26 Ekim • 21 Kasım

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
26.10.2019629.00 TL779.00 TL 629.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 309.00 TL
7 - 12 Yaş 554.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 309.00 TL
7 - 12 Yaş 554.00 TL
Taksitler »
21.11.2019629.00 TL779.00 TL 629.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 309.00 TL
7 - 12 Yaş 554.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 309.00 TL
7 - 12 Yaş 554.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. 5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur. 9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar


EDİRNE İĞNEADA TRAKYA TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

629.00 TL

Konaklama

2 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

Karaağaç Tren Garı- Lozan Anıtı- Lozan Müzesi- Selimiye Camii- Bedesten Çarşısı- Kırklareli- Longoz Ziyaretçi Merkezi- Erikli Gölü- Süleymaniye Camii- Tekirdağ- Namık Kemal Anıtı- Rüstem Paşa Camii- Şarköy- Ezine

Kalkış

Akşam Saat 22:30 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 22:35 Susuz Dede Otobüs Durağı, 22:45 Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 23:15 Bornova E.Ü.H. önü, 23:30 Girne MC Donald’s önü, 23:35 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 23:45 Karşıyaka ESCANTUR Acente önü, 23:50 Bostanlı İskele önü, 23:55 Mavişehir Mavibahçe Karşısından

Telefon

0 232 3646402