DOĞU GÜZELLERİ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DOĞU GÜZELLERİ

Sivas-Divriği-Kemaliye-Arapgir-Harput-Tunceli-Munzur Vadisi-Ovacık-Malatya-Elazığ-Diyarbakır

ÇIRÇIR ŞELALESİ FARKI

MUNZUR VADİSİ FARKI

19-22 Ekim  / 4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. 06:30 uçağı ile hareket. Saat 07:55’te Sivasa varıyor ve özel aracımıza yerleşiyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında şehir turumuzu yapıyoruz. Sivas’ta Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserleri; Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Atatürk’ün Sivas Kongresi'ni yaptığı, Eski Erkek Lisesi Binası’nı görüyoruz. Daha sonra, Divriği’ye geçiyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa’yı gezip; Divriği Kalesi, Divriği Konaklar ve Taş Evleri göreceğiz. Bugünkü son durağımız Kemaliye, eski adı Eğin... 'Cennet bahçesi, cennet gibi yer' anlamına gelen bu isim Eğin halkının Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal'e verdiği desteği açıklaması üzerine Kemaliye olarak değiştirilmiş. Kemaliye‘ye girişte, yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceksiniz. Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Akşamüzeri otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de, Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Lök, tamamen organik ceviz ve kurutulmuş dutun ezilerek birbirine karıştırılması ile hazırlananan bir lezzet. Kemaliye sokaklarının vazgeçilmezi olan dut ağaçları arasından, tatlının tadına baka baka yürüyerek yukarıya doğru tırmanıyoruz Ve ilginç bir yola geliyoruz. Yol boyunca direklere asılı tabelalarda maniler yazılı olduğu için bu yola Mani Yolu deniyor. Öğle yemeğimiz, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Ahmet Kutsi Tecer’in Köyü Apçağa Köyü'nde. Köy için yazılan bir şiir sonrasında çocuk şarkısına dönüşmüş: “Orda bir köy var uzakta, gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüzdür. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılış. Ocak Köyü'ne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Sonrasında Her yıl yaklaşık 30 bin turisti ağırlayan Ocak Köyü’nde, Alevi kültürünün izlerini süreceğiz. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuş Ocak Köyü Özel Müzesi'ni görüp, kahvesinde çaylarımızı yudumladıktan Arapgir’e hareket ediyoruz. Millethan, Mir Liva Ahmet Paşa Camii ve Tarihi Konaklar gezimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi isteğe göre burada Arapgir yöresel lezzetleriyle alabiliriz. Arzu edilirse Doğu Anadolu’da balık lezzeti sürprizi sizi bekliyor. Arapgir’e 45 dakika mesafede Çırçır Şelalesi’nde muhteşem manzarada alabalık öğle yemeği alabiliriz. Daha sonra Harput’a hareket. 4000 Yıllık Tarihe sahip, türkülere konu olan Harput Kalesi’ne doğru aracımızla tırmanışa geçiyoruz. Balak Gazi Heykeli, Arap Baba Türbesi, Eğik Minareli Ulu Camii ve Sütkale göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Elazığ’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Keban Barajı üzerinden feribot ile Pertek‘e geçiyoruz. Keban Barajı üzerinde küçük bir ada üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra, Ovacık’a doğru yola çıkıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkında yapacağımız serbest zaman ve öğle yemeği molaları ile eşsiz Munzur gözelerinin keyfini çıkartıyoruz. Öğleden sonra yapacağımız Ovacık’taki organik pazar ziyaretinden sonra Tunceli merkeze doğru dönüş yoluna giriyoruz. Türkiye’nin en büyük Cem Evlerinden olan Tunceli Cem evini ziyaret ediyoruz. Akşam Tunceli merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra Munzur üzerindeki Mavi Köprü ve Asma köprülerde fotoğraf çektirebilir, nehrin kıyısındaki kafelerde Munzur’un ninni havasındaki akışı ile çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, şehir merkezine geliyoruz. Rehberimiz, Elazığ şehir turumuzu panoramik olarak yapacak ve kentin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuyla ilgili bilgiler verecektir. Daha sonra Diyarbakır’a geçiyoruz. Yol güzergahımızda, yakın zamanda altında batık şehir keşfedilen, tektonik göl Hazar Gölü’nü görme şansımız oluyor. Sonrasında yolumuza devam edip, Maden, Ergani üzerinden ulaşıyoruz. Yapacağımız şehir turunda; Tarihi Surlar, Mardin Kapı, Ulu Camii, Hasan Paşa Hanı, Şeyh Matar Camii(Dört Ayaklı Cami), Cahit Sıtkı Tarancı Evi gezilerinden sonra alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşamüzeri, Dicle Nehri üzerindeki On Gözlü Köprü’yü fotoğraflama şansını buluyoruz. Sonrasında Gazi Köşkü’ne gidip, uçak saatine kadar burada çaylarımızı yudumlayıp akşam yemeği fırsatımız olacak. Sonrasında havalimanına geçiyoruz. Sunexpress Hava Yolları’nın 22:10 uçuşu ile İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 00:25’te ulaşıp, başka bir EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Sivas / Diyarbakır-İzmir Uçak biletleri
 • Otobüsle ulaşım ve tüm turlar
 • 4 gece Otel konaklamaları
 • Otellerde alınan sabah-akşam yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde alınan ekstra yiyecek içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 19 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  19.10.20191699.00 TL1989.00 TL 1699.00 TL3 - 12 Yaş 1399.00 TLTaksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  *EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

  1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşterihizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  Yorumlar


  DOĞU GÜZELLERİ Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  1699.00 TL

  Konaklama

  4 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

  Ulaşım

  UÇAKLA

  Gezilecek Yerler

  SİVAS-DİVRİĞİ-KEMALİYE-ARAPGİR-HARPUT-TUNCELİ-MUNZUR VADİSİ

  Kalkış

  Sabah saat 05.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. 06:30 uçağı ile hareket. Saat 07:55’te Sivas’a varış

  Telefon

  0 232 3646402