BURSA-TRİLYE-MUDANYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BURSA TİRİLYE MUDANYA TURU

Trilye, Mudanya, Cumalıkızık, Ulu Cami, Kozahan

TABİATIN TÜM RENKLERİNİ BİRARADA BULACAĞINIZ

KEYİFLİ BİR YOLCULUK

GÖLYAZI FARKI İLE

MİSİ KÖYÜ FARKI İLE

5*Kervansaray Termal Conventıon Center & Spa Çekirge Farkı

13.Tur:14-15 Aralık

1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah Saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü,05:50 Bostanlı İskele önü,06:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 06:05 Girne Yunuslar Mavikule Önü, 06:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 06:15 Girne MC Donald’s karşısı, 06:40 Üçyol Pizza Pizza, 06:50 Susuz Dede Durak, 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 07:20 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar – Susurluk‘ta vereceğimiz molalarımızın ardından, nüfus mübadelesi öncesi bir Rum yerleşimi olan ve mübadeleden sonra da mimari kimliğini korumuş olan Trilye’ye (Zeytinbağı) hareket ediyoruz. Eski Rum evlerini ve Taş mektebi gördükten sonra Bizans İmparatorluğu zamanında Anadolu’da Hristiyanlığın yayılması ile beraber ilk şapellerden birisi olan, günümüzde ise Büyük Fatih Camii olarak ibadete açılan Fatih Camii’ni geziyoruz. Sahilde vereceğimiz kahve molamızın ardından Tirilye’den ayrılıyor ve Mudanya’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Mudanya’da aldıktan sonra, tarihimize damga vurmuş bu şirin ilçemizde sahilde yürüyüş yaparak, Giritli Sokağı’nı, Osmanlı Döneminin en güzel ahşap oymacılığı örneklerini görebileceğimiz Mudanya Mütareke Evini geziyoruz. Mudanya’daki serbest zamanımız sonrasında rehberimizle buluşarak, Misi Köyüne hareket ediyoruz. Köyün kuruluşu M.S. 183’e dayanıyor. Alex adlı bir keşiş ve yanındaki 85 Hıristiyan, o zamanki adı ile Mysia‘a yerleşiyor. Köy İncil konsüllerinin yapıldığı bir yer olduğu için Hırıstiyanlar için ayrı bir öneme sahip. Ayrıca köyde yer aldığı söylenen Kavacık Sultan Yatırı‘nın da müslümanlar için önemli olduğu söyleniyor. Misi her ne kadar eski bir Rum Köyü olsa da mimari açıdan Osmanlı izleri görülüyor. Klasik ahşap evler Osmanlı’da sıkça görülürdü. Safranbolu evleri ya da Topkapı Sarayı yanındaki Soğukçeşme Sokak’taki ahşap evler bu mimarinin en bilinen örnekleri. Misi köyünde bu ahşap evler bir renk cümbüşü içindeler. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Bursa Çekirge mevkiinde yer alan otelimize gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5*Kervansaray Termal Convention Center Spa Hotel


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılarak, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş eski bir Osmanlı yerleşimi olan 700 yıllık geçmişi olan Cumalıkızık beldesine gidiyoruz. Burada taş döşeli sokakları ve ahşap evlerden oluşan tarihi köyü gezip rehberimizden bilgileri aldıktan sonra, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi ve Bursa’nın fethini gerçekleştiren oğlu Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane semtine gidiyoruz. Buradaki türbe ziyaretlerimizin ardından, Bursa’nın en önemli Osmanlı mirası olan Ulu Camii ve yanı başındaki tarihi Kozahan’ı ziyaret etmek üzere Bursa kent merkezine devam ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizin ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman alıyor, serbest zaman sonrasında Roma döneminde bir balıkçı köyü olarak Apollonia ismi ile bilinen, Bizans İmparatorluğu zamanında Hristiyanlığın İznik’ten (Nicea) sonraki en önemli merkezlerinden birisi olan, Gölyazı kasabasına çeviriyoruz. Rehberimizin, Hristiyanlık ve Aziz Pandelemon hakkındaki bilgileri eşliğinde Anıt Çınar Ağacı’nı ve eski şehir surlarını görmek için Gölyazı içinde küçük bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Dönüş yolculuğumuzda Susurluk-Akhisar yolu üzerinden devam ederek İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN Tur’da buluşmak üzere geride güzel hatıralar bırakarak vedalaşıyoruz.

 

KERVANSARAY TERMAL CONVENTION CENTER SPA HOTEL

*Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe olarak sunulmaktadır.

*Termal Yüzme Havuzu mevcuttur.

*Kapalı Yüzme Havuz termal su sıcaklığı 38°- 40°C arasındadır.

*Haftanın her günü 07:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

*22:00 & 23:00 saatleri arasında sadece kadınlara hizmet verilmektedir.

*Termal su içme kürleri kullanımına uygun değildir.

*0-14 yaş arası çocuklara ebeveynleri ile birlikte spa hizmeti verilmektedir.

Termal Suyun Faydaları: Romatizmal, Ortopedik ve Nörolojik Rahatsızlıklar, Deri Hastalıkları, Beyin (Selebral) Damar Hastalıkları, Nefrolojik Hastalıklar, İltihaplanmalar, Kireçlenmeler, kas ağrıları ve siyatik, Solunum sistemi hastalıkları


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Konaklama Vergileri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (05:45)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (05:50)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (06:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (06:05)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (06:10)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (06:15)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (06:35)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (06:45)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (06:50)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (07:10)
Tur Hareket Tarihleri: 14 Aralık

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
14.12.2019389.00 TL455.00 TL 389.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 179.00 TL
7 - 12 Yaş 273.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 179.00 TL
7 - 12 Yaş 273.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü  Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


BURSA-TRİLYE-MUDANYA TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

389.00 TL

Konaklama

5* OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

Trilye, Mudanya, Cumalıkızık, Ulu Cami, Kozahan

Kalkış

Sabah Saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü,05:50 Bostanlı İskele önü,06:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 06:05 Girne Yunuslar Mavikule Önü, 06:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 06:15 Girne MC Donald’s karşısı, 06:40 Üçyol Pizza Pizza, 06:50 Susuz Dede Durak, 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 07:20 Bornova E.Ü.H. önünden

Telefon

0 232 3646402