BEYAZ GECELER

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BEYAZ GECELER

Kremlin Sarayı - Uzay Müzesi - Arbat Caddesi - Moskova Metrosu – Hermitage Müzesi – Peterhoff Sarayı  - Tsarskoe Selo & Puşkin Kasabası

MOSKOVA(2) - ST.PETERSBURG(3)

BEYAZ GECELERİ YAŞAMANIN TAM ZAMANI

KREMLİN SARAYI TURU DAHİL

NAZIM HİKMET’İN MEZARINI ZİYARET FARKI İLE

HERMİTAGE MÜZESİ TURU DAHİL !

PETERHOFF SARAYI VE PUŞKİN KÖYÜ FARKI İLE

Moskova – St.Petersburg Arası Hızlı Tren Bileti Dahil!

EKSTRA TUR YOK !!!

22 - 27 Haziran / 5 Gece 6 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - İSTANBUL - MOSKOVA

Siz değerli misafirlerimizle, Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC2181 tarifeli seferi ile saat 07:50’de İstanbul’a, 11:45’te ise Moskova'ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile saat 14:40'de Moskova’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasiliy Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama Moskova’da otelimizde.


2. Gün:

MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından Uzay Müzesi + Kremlin & Katedral & Novodevichi Metro  turuna gidiyoruz. Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenskiy (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin'dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. 1950'lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya'nın ilk ve tek modern Uzay Müzesi’nde, ilk mekikten, uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Moskova metrosu, dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Metro istasyonlarındaki ihtişamı gördükten sonra Arbat Sokağı’na gidiyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı, Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın bir süre yaşadığı ev de Arbat Sokağı'ndadır.Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.


3. Gün:

MOSKOVA - ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü mezarlık ziyareti yapılacaktır. Turumuzun ardından tren garına gidiyor ve Sapsan tren  ile St.Petersburg'a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevskiy Caddesi, devasa St. Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi turuna gidiyoruz. Hermitage Müzesi, dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Ekaterina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi,  günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’tan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar, Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Renoir, Raphael, Picasso, Matisse ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.Yaklaşık 2,5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonları, en önemli eserleri göreceğiz.Hermitage Müzesi turu sonrası St.Petersburg’a özgü Kehribar alışverişlerimizi yapıyoruz.Alışverişimiz sonrasında otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.


5. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Peterhoff Parkı + Saray Turu’na gidiyoruz. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff’ta, Çar  1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor.  Peterhoff Sarayı  Petro’nun, planlarını kendi çizdikten sonra, İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden Misafirlerimiz ile ekstra yemekli Rus Gecesine gidiyoruz.Keyifli bir gece sonrası konaklama otelimizde.


6. Gün:

ST.PETERSBURG – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, St.Petersbug’u kanallardan görmek üzere Kanal Turuna çıkıyoruz.Turumuz sonrasında Puşkin Çar Kasabası gezimiz için devam edeceğiz.18. yy`da Ekaterina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksinden oluşan,600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası,Ekaterina Sarayı’dır.Çarlık dönemi aristokrasisinin,çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada, aynı zamanda, ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.Tsarskoye Selo ya da Puşkin kasabasında,Büyük Ekaterina Sarayı’nı geziyor ve muhteşem Amber Odası'nı görüyoruz.Turumuzdan sonra dönüş için St.Petersburg Havalimanı'na transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Sun Express Hava Yolları’nın XQ869 sefer sayılı direkt uçuşuyla İzmir’e uçuyoruz. Bir dahaki Escantur organizasyonunda  buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus İzmir-İst-Moskova / Sun Express St.Petersburg-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Hotelde 5 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • 70 Yaşüstü Sigorta Farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Vize ücreti 135 Euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (04:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir. Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


BEYAZ GECELER Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

Konaklama

4* OTELLERDE ODA & KAHVALTI KONAKLAMA

Ulaşım

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE / SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE

Gezilecek Yerler

Kremlin Sarayı - Uzay Müzesi - Arbat Caddesi - Moskova Metrosu – Hermitage Müzesi – Peterhoff Sarayı

Kalkış

Telefon

0 232 3646402