BEYAZ GECELER

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BEYAZ GECELER

MOSKOVA(2) - ST.PETERSBURG(3)

Kremlin-Uzay Müzesi-Arbat Caddesi-Muhteşem Moskova Metrosu

Hermitage-Peterhoff-Tsarskoe Selo&Puşkin-Kanal Turu

BEYAZ GECELERİ YAŞAMANIN TAM ZAMANI

20-25 Temmuz 2018

5 GECE – 6 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - İSTANBUL - MOSKOVA

Siz misafirlerimizle, Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde, saat 04:50’de buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK2307 tarifeli seferi ile saat 06:50’de İstanbul’a, 10:55’te ise Moskova'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 13:50'de Moskova’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasiliy Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama Moskova’da otelimizde.


2. Gün:

MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından Uzay Müzesi + Kremlin & Katedral & Novodevichi Metro turuna gidiyoruz. Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenskiy (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin'dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. 1950'lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya'nın ilk ve tek modern Uzay Müzesi’nde, ilk mekikten, uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Moskova metrosu, dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Metro istasyonlarındaki ihtişamı gördükten sonra Arbat Sokağı’na gidiyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı, Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın bir süre yaşadığı ev de Arbat Sokağı'ndadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


3. Gün:

MOSKOVA - ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü mezarlık ziyareti yapılacaktır. Turumuzun ardından tren garına gidiyor ve Sapsan tren ile St.Petersburg'a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevskiy Caddesi, devasa St. Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi turuna gidiyoruz. Hermitage Müzesi, dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Ekaterina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’tan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar, Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Renoir, Raphael, Picasso, Matisse ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Yaklaşık 2,5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonları, en önemli eserleri göreceğiz. Hermitage Müzesi turu sonrası St. Petersburg’a özgü Kehribar alışverişlerimizi yapıyoruz. Tur bitiminde, dileyen misafirlerimizle, extra olan, Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy`da Ekaterina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksinden oluşan, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası, Ekaterina Sarayı’dır. Çarlık dönemi aristokrasisinin, çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada, aynı zamanda, ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tsarskoye Selo ya da Puşkin kasabasında, Büyük Ekaterina Sarayı’nı geziyor ve muhteşem Amber Odası'nı görüyoruz. Turumuzdan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


5. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Peterhoff Parkı + Saray Turuna gidiyoruz. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff’ta, Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Peterhoff Sarayı Petro’nun, planlarını kendi çizdikten sonra, İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Akşam Arzu eden Misafirlerimiz ile Yemekli Rus Gecesine gidiyoruz. Keyifli bir gece sonrası konaklama otelimizde.


6. Gün:

ST.PETERSBURG – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltıyoruz ve St Petersbug’u kanallardan görmek üzere Kanal Turuna çıkıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zamanımız oluyor. Sonra ise St. Petersburg Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardandan, Türk Hava Yolları’nın TK 402 seferi ile saat 15:15’te İstanbul'a hareket ediyoruz ve İstanbul'a varışımızı takiben, İstanbul’dan İzmir’e uçuyoruz. Bir dahaki organizasyonunda buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

UÇUŞ BİLGİLERİ

   GİDİŞ:

TK2307  20 JUL  ADB IST       06:50 – 07:55 

   TK 417   20 JUL  IST VKO       10:55 – 13:50  

DÖNÜŞ:

  TK 402   25 JUL   LED IST         15:15 – 18:45 

  TK2340  25 JUL   IST ADB        21:00 -  22:15


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*THY İzmir-İst-Moskova / St.Petersburg-İst-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri

*Hotelde 5 gece konaklama *Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Havalimanı vergileri

*Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri *Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*70 Yaşüstü Sigorta Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Pushkin Kasabası Turu (40 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ADNAN MENDERES HAVA LİMANI (05:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

13-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


BEYAZ GECELER Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

4* OTELLERDE ODA & KAHVALTI KONAKLAMA

Ulaşım

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Gezilecek Yerler

MOSKOVA-ST. PETERSBURG

Kalkış

Adnan Menderes İç hatlar Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 04:30’da buluşma Bilet ve Bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK2307 Sefer sayılı uçağı ile 06:50 de İstanbul’a hareket ve 07:55’de İstanbul’a varışımızın ardından

Telefon

0 232 3646402