ADRİNA KAZDAĞLARI TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ADRİNA KAZDAĞLARI TURU

Sütüven Şelalesi - Hasanboğuldu Göleti – Akçay - Assos Antik Kenti - Behramkale Köyü

 

KAZDAĞLARI’NIN MUHTEŞEM HAVASI - TERMAL KEYFİ

5*ADRİNA TERMAL HEALTH & SPA HOTEL KONAKLAMA FARKI

3.Tur:16-17 Kasım 4.Tur:30 Kasım - 01 Aralık 5.Tur:07-08 Aralık

1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 07:10 Susuz Dede durağı, 07:15 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 07:30 Bornova E.Ü.H. önü, 07:45 Girne Mc Donalds önü, 07:50 Girne Mevlana Camii otobüs durağı Karşısı, 07:55 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 08:00 Girne Yunuslar Mavi Kule, 08:05 Bostanlı İskelesi önü, 08:10 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısından misafirlerimizi alıyoruz ve seyahatimize başlıyoruz. Uygun tesiste kahvaltı molası aldıktan sonra, Ayvalık Edremit Karayolu üzerinden dünyanın oksijeni en çok bulunan 2. dağı olan Kaz Dağları’na doğru hareket ediyoruz. Tarihte Sarıkız Efsanesi, Hasanboğuldu Efsanesi ile ilgi çeken bu sıradağ, antik dönemlerde ise Dünyanın ilk rüşvetine sahne olmuş ve hatta dünyanın ilk güzellik yarışması dahi bu dağ üzerinde gerçekleşmiştir. Bunca zenginliği içerisinde barındıran bu oksijen cenneti, Truva Savaşları’na da kaynaklık etmiştir. Bizim ise ilk güzergahımız Hasanboğuldu Efsanesi’nini geçtiği yerler olacak. Kaz Dağları'nın eteklerinde bulunan Sütüven Şelalesi'ni ve Hasan Boğuldu Göleti’ni küçük bir yürüyüşle ziyaret ederken, doğanın her tonunu görebileceğiniz bir ağaç tünelinden geçeceksiniz. Bu ormanlar, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde “Binbir Pınarlar Dağı” olarak nitelediği “İda Dağları(Kaz Dağları)” anlatımını kanıtlarcasına, sularını akıtıyor derelerinden.. buradaki huzur verici doğa gezimizi tamamladıktan sonra keyfli bir yolculuk ardından Akçay merkezine ulaşıyoruz. Akçay merkezdeki serbest zaman ve öğle yemeğimiz sonrasında Kazdağları’nda bulunan otelimize hareket ediyoruz ve 5*Adrina Termal Deluxe otelimize yerleşiyoruz. Otelimizin Termal Havuz, Hamam, Sauna ve Spa’sından faydalanabilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 5* Adrina Termal Health & SPA Hotel.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö. 6. Yüzyıla dayanan bir kent olan Assos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 236m yüksekliğinde olup bir tarafı Edremit Körfezi, karşısında Midilli Adası, bir diğer tarafının da Çanakkale Boğazı’nın olduğu eşsiz manzarasıyla Anadolu’nun ilk felsefe merkezi Assos’u ziyaret ediyoruz. ziyaretlerimiz sırasıyla; Anadolu’nun İon Tarzı’nda inşaa edilmiş olan tek mabedi Athena Tapınağı, 8.000 kişiye aynı anda hizmet veren Antik tiyatro, Bizans Döneminde dini mabet ve yönetim merkezi olarak kullanılan Bazilika, 4. Murat Hüdavendigar döneminde bir kilise yapısı üzerine inşaa edilmiş Camii’si, Osmanlı kale kalıntıları ve kale surları ziyaretlerimizi yaptıktan sonra ören gezimizi rehberimiz eşliğinde tamamlayarak, ekstra olarak alacağımız dolmuşlarla Assos Antik Liman’a geçiyoruz. Edremit Körfezi’nin ve Midilii Adası’nın doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. asıl şehrin yerleştiği, Behramkale Köyü’nü gezerek öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Bu eşsiz manzaranın tadını çıkardıktan sonra Kazdağları eteklerinde bulunan bir başka yerleşime doğru hareket ediyoruz. Gezgin’in yol haritasında Yeşilyurt Köyü bulunuyor. Taş evlerden oluşan bu şirin köy 90 hane ve yaklaşık 200 kişilik nüfusa sahip. Köy Kaz Dağları’nın göbeğinde yer alıyor. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili tam bir oksijen deposu. Tuncay Kurtiz’in de “Bir gün ölürsem beni, buraya, Yeşilyurt’a gömün” dediği gibi huzurun da adıdır Yeşilyurt. Burada vereceğimiz bir doğa molası ardından keyifli bir yolculukla İzmir’e ulaşıyoruz ve bir dahaki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR VE OTELE DAİR BİLGİLER:

5* ADRİNA THERMAL HEALTH & SPA HOTEL

*Adrina Termal Health & Spa Hotel Balıkesir, Edremit bölgesinde bulunmaktadır. Adrina Termal Health & Spa Hotel denize sıfır konumuyla dikkat çekmektedir. Tesis çocukların da konforunu düşünmekte olup, bebek bakımı, çocuk kulübü hizmeti sunmaktadır.

*Arzu ederseniz tesis içerisinde dart oynayabilirsiniz. Tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir.

*Tesis 3 adet ala carte restaurant ile misafirlere özel hizmet sunmaktadır. Konaklamanız boyunca faydalanabileceğiniz TV standart odalarda mevcuttur. Tesis içerisinde yer alan spa, masaj hizmetlerinden faydalanarak rahatlayabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

*Termal su 38 - 40c sıcaklığındadır.

*Odalarda termal su bulunmamaktadır.

*7 Yaş altındaki çocuklar termal havuzdan faydalanamamaktadır.

*Çamaşırhane, kuru temizleme, tenis dersleri hizmetleri ücretlidir.

*Bay ve bayan termal havuzları ayrıdır.

*Tesiste aile banyoları ücretlidir.

*Tenis kortu gece ışıklandırmaları ücretlidir.

*Odalarda bornoz sadece kış döneminde bulunmakta olup yaz döneminde bulunmamaktadır.

*Disko girişi ücretlidir.

*7 yaş altı çocukların termal ıslak alanları sağlık, hijyen ve güvenlik açısından bez kullanılan bebeklerin termal ıslak alanları kullanmalarına müsaade edilmemekte olup çocukların termal ıslak alanları kullanımları ailelerinin sorumluluğu altındadır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 5* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Termal havuz, Türk hamamı ve Sauna

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Konaklama Vergileri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Spa Merkezi, Masaj ücreti
 • Hasanboğuldu Sütüven dolmuş ücretleri
 • Assos Liman dolmuş ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (07:00)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (07:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (07:15)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (07:30)
 • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (07:45)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (07:55)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (08:00)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (08:05)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (08:15)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü  Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.

Yorumlar


ADRİNA KAZDAĞLARI TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

Konaklama

1 GECE HOTEL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

Sütüven Şelalesi- Hasanboğuldu Göleti-Akçay-Assos Antik Kenti-Behramkale Köyü

Kalkış

Sabah 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 07:10 Susuz Dede durağı, 07:15 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 07:30 Bornova E.Ü.H. önü, 07:45 Girne Mc Donalds önü, 07:50 Girne Mevlana Camii otobüs durağı Karşısı, 07:55 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 08:00 Girne Yunuslar Mavi Kule, 08:05 Bostanlı İskelesi önü, 08:10 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısı

Telefon

0 232 3646402