KÜBA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Henüz Amerikalılar gelmeden Dünyanın geri kalanından daha bakir Kübaya yolculuğumuz başlıyor. Bu muhteşem tecrübeye hepimiz hazırız. Buyurun yolculuğumuz başlasın.

Tur Programı

1. Gün:

İzmir-İstanbul

İzmir Adnan Menderes Havalimanında Escan Tur yetkilileri ile buluşuyor ve İstanbul’a uçuyoruz. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde pasaport işlemlerimizi tamamliyoruz.


2. Gün:

İstanbul - Havana -BUGÜNDEN DÜNE YOLCULUK

Türk Havayollarının gece uçuşu ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.00’de Havana’ya varışımız ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla Küba’nın başkenti, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlayacağınız, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığını geziyor yerel otantik restoranımızda doğal ve organik yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra İspanyollar tarafından kurulan kentin ilk ismi olan San Cristobal de la Habana sonradan La Habana olarak kısaltılmış olan şehirde geçmişin izlerini takip etmeye devam ediyoruz, göreceğimiz yerler Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi olacaktır. Tur sonrası akşamüstü otelimize yerleşiyor ve ılık rüzgâr eşliğinde Mojitolarımız ile yerel Kübalı müzisyenleri dinliyoruz. İlk akşamımızı dinlenerek geçiriyoruz.


3. Gün:

Havana -PINAR DEL RIO & PURO FABRİKASI & VİNALES VADİSİ

Sabah kahvaltısının ardından Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğünde "Insan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde. Akşam program yapmak isteyen misafirlerimize, Küba’nın ünlü Casa de la Musikarlarının en iyisi olan Miramar’ı deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün:

Havana -TÜM ZAMANLARIN EN ÖZGÜR ŞEHRİ

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği "Ernest Hemingway Müze Turuna katılabilirler. Küba’ya gidip Ernest Hemingway’in izlerini takip etmemek yazık olur. "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası; Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, "Yaşlı Adam ve Denizi” yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyü görülüp, Küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkânı. Otele dönüş ve geceleme otelimizde. Bu aksam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı, Taberna Restaurant’a gidebilirler.


5. Gün:

Havana - İSTER TRİNİDAD, İSTER SAĞLIK SIHHAT

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Trinidad turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Trinidad’ı daha yakından tanıyacağımız şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evleri, Cantero Sarayı Müzesi, Plaza Mayor, Santisima Katedrali, La Canchanchara Taberna duraklarımız arasında yer alacaklar. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için Sadece Havana’da bulabileceğiniz ALİCİA KREMİ (özel plasentadan üretilen), SEDEF VE VITILIGO hastalıklarının kesin çözümü olarak tavsiye edilen özel yapım solüsyonları bulabileceğiniz botanik eczaneleri mevcuttur ve eski havana bölgesinde müzisyenler eşliğinde dans edebilir ve içimizdeki neşeyi Kübalı dostlarımızla paylaşabiliriz. Alışveriş - Dans - Mutluluk VİVA KUBA!


6. Gün:

Havana-Santa Clara ( Che Guevera Anıtı) Varadero - (HERKESİN KAHRAMANI CHE )

Sabah kahvaltı sonrasında Küba’nın, insanlık tarihinin, devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERA’nın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clara’da ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer. Çünkü Santa Clara’da yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batista’ya vurulan en büyük darbe Che Guevara’nın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır. Turumuz Che’nin anıtını ziyaretle devam ediyor. İçeride Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Che’ye selam vermeden Küba’yı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castro’nun 1997’de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Che’nin özel eşyaları bulunmaktadır. Santa Clara turumuz Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp, BAHAMALARIN CENNETİ VARADERO’ya doğru yola çıkıyoruz. Bembeyaz kumsalların, masmavi denizin keyfini çıkarıyoruz. Her şey dâhil konseptindeki otelinizde birbirinden leziz Küba mutfağı lezzetlerini ve yerel içeceklerini sınırsızca keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.


7. Gün:

Varadero Beklenmedik Sürpriz (BAHAMALARDA SİZ BİZ DENİZ VE PELİKANLAR)

Her şey dahil konsepti olan otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ve 5 günlük kültürel doygunluğun yorgunluğunu çıkarmak için buraya kadar gelip Bahamaların turkuaz sularında yüzerek günün tadını çıkarıyoruz. Sahilde siz yüzerken size eşlik edecek olan PELİKANLAR’ı görünce de sakın şaşırmayın. Hepsi birbirinden tatlı. Tek istekleri balık yemek... Devrimin en güzel izlerini taşıyan Havana’da dilediğiniz gibi serbest vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


8. Gün:

Havana - ÖZGÜR ŞEHRE SON SELAM Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıp Havana’ya dönüyoruz. Devrimin en güzel izlerini taşıyan Havana’da dilediğiniz gibi serbest vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bu akşam Küba’ya muhteşem bir veda gecesi geçirebileceğiniz rehberimizin organize edeceği meşhur "Tropicana Show"da yemek ve showu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu dünyaca meşhur Cabaret Show’u kalabalık bir dans ve müzik kadrosu ile bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak; Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacak. Geceleme Otelimizde.


9. Gün:

Havana-Istanbul VEDA

Sabah kahvaltısı sonrasında özel aracımızla havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve Türk Hava Yollarının seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçirdikten sonra ertesi sabah İstanbul’a varıyoruz, gerekli pasaport işlemlerimizden sonra İzmir’e uçuyoruz. İzmir’e varışımızla gezimiz sona eriyor.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları ile ADB-İST-ADB iç hat uçak bileti

* Türk Havayolları ile İstanbul Havana / Havana - İstanbul arası ekonomik sınıf uçak biletleri

* Havanada ekonomik ve konforlu otellerde Deauville Hotel vb. 5 gece "Oda Kahvaltı" Konaklama

* Varadero da ekonomik ve konforlu otellerde Tuxpan Hotel vb. 2 gece "Herşey Dahil" Konaklama

* Havalimanı - otel - havalimanı transferleri

* Havana Şehir Turu

* Havana şehir turu esnasında alınacak öğle yemeği

* Santa Clara turu

* Che Guevara anıtı ve ziyareti

* Havana-Varadero geliş-gidiş transferleri

* Profesyonel Küba rehberi

* Escan Tur profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

* Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Küba Vize Ücreti (55 EUR)

* Ekstra Turlar

* Kişisel Harcamalar

* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)

* Turun yerel servisleri - rehber - kaptan ve oteller için Kişi Başı 40 Euro

* Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri

* Öğle ve akşam yemekleri esnasında alınacak içecekler

Ekstra Turlar - Vinales Vadisi & Pınar Del Rio Turu Kişi Başı 120 Euro.

Ernest Hemingway Turu Kişi Başı 65 Euro.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Mart

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  21.03.20181450.00 €1930.00 € 1450.00 €0 - 2 Yaş 696.00 €
  3 - 12 Yaş 1430.00 €
  0 - 2 Yaş 696.00 €
  3 - 12 Yaş 1430.00 €
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  UÇUŞ BİLGİLERİ:

  TURK HAVA YOLLARI 22/03/18 İZMİR (ADB) 22/03/18 -İSTANBUL(İST)

  TURK HAVA YOLLARI 183 22/03/18 02:05-ISTANBUL(IST) 22/03/18 08:35-HAVANA(HAV)

  TURK HAVA YOLLARI 183 29/03/18 09:55-HAVANA(HAV) 30/03/18 09:15-ISTANBUL(IST)

  TURK HAVA YOLLARI 22/03/18 İSTANBUL(İST) 22/03/18 -İZMİR(ADB)

   

  -Fiyatlar; Havayollarının 02.01.17 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

  -Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Escan Tur ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

  -Geziye, Escan Tur rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

  -Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Escan Tur sorumlu değildir.

  -Escan Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

  -Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

  -Escan Tur, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir. -Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

  -Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

  -Otellerde check-in saati 14.00 ve check-out saati 11.00-12.00 arasıdır.

  -Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Escan Tur ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Escan Tur herhangi bir sorumluluk taşımaz.

  -Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.

  -Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Escan Tur geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

  -Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

  -Satın almış olduğunuz tur bir PROMOSYON turudur. Promosyon turlarda iptal ve değişiklik yapılamaz. TÜRK LİRASI, EURO ve USD ile yapılan promosyon kampanyalarda, tur bedelinin (%100 ü) tamamı tahsil edilmek zorundadır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  KÜBA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  1450.00 €

  Konaklama

  Belirtilen Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama

  Ulaşım

  Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

  Gezilecek Yerler

  Havana-Vinales Vadisi ve Pinar del Rio-Puro Fabrikası-Vinales Vadisi-Santa Clara (Che Guevera Anıtı)

  Kalkış

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı - 22/03/18 İZMİR (ADB) 22/03/18 -İSTANBUL(İST)

  Telefon

  0 232 3646402