ORTA AVRUPA OTOBÜSLÜ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ORTA AVRUPA

YUNANİSTAN–MAKEDONYA–SIRBİSTAN–SLOVAKYA–AVUSTURYA–ÇEK CUM. ALMANYA–İSVİÇRE-İTALYA

ÜSKÜP (1) –BELGRAD (1)- BUDAPEŞTE (1) –VİYANA (1) –PRAG (1) –MUNİH (1)- ZURİH(1)- MİLANO(1)- GEMİ(1)- KAVALA (1)

1.Tur: 12 -23 Mayıs / 2.Tur: 14-25 Temmuz / 3.Tur: 22 Eylül 03 Ekim

 12 GECE 12 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

20.08.2014 17:30 Üçkuyular Shell, 17:45 Üçyol, 18:05 Karşıyaka Anıt ESCANTUR Seyahat Acentası önü, 18:25 Bostanlı İş Bankası durağı önünden misafirlerimizi aldıktan sonra otobüsümüzle yola çıkıyoruz. Ayvalık, Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘a giriyoruz.


2. Gün:

Komotini(Gümülcine), Xhanthi(İskeçe), Kavala üzerinden Gevgeli sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Makedonya’ya (F.Y.R.M) giriyoruz. Öğle saatlerinde Üsküp’teyiz. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Tavsiyelerimiz arasında Şuşka biberi, Ustrumca yer fıstığı ve yöresel çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ÜSKÜP’te otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Belgrad’a ulaşıp, panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BELGRAD’ta otelimizde.


4. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Macaristan sınır kapısına hareket ediyoruz ve Gümrük işlemlerinin sonrasında öğle saatlerinde Budapeşte’ye ulaşıyoruz. Budapeşte Şehir turunda; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi`nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz Istvan Katedrali`ni, Parlamento Binası`nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası`ndan "Buda" Yakası`na geçerek önce Gül Baba Türbesi`ni, ardından kale bölgesinde Matyas Kilisesi`ni görüyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’deki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ile (Extra) çigan gecesine gidiyoruz (45 euro). Çigan müziği eşliğinde yemeklerimizi alıyoruz ve Macar folklor gösterilerini izliyoruz. Çigan gecesi sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’deki otelimizde.


5. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bratislava’ya hareket ediyoruz. Slovakya’nın başkenti olan Bratislava’daki panaromik şehir turumuz sonrasında Viyana’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Viyana’ya ulaşıyoruz. Viyana Şehir turumuzda Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Burg Theatre, Üniversite, Belvedere Sarayı, Votiv Kilisesi, Maria Teresa gezilerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile (Ekstra) Klasik Müzik konseri dinlemek için Viyana Konser salonuna gidiyoruz (52 Euro). Büyülü atmosfer içindeki Klasik Müzik konserimizi dinliyoruz ve otelimize geri dönüyoruz. Konaklama VİYANA’daki otelimizde.


6. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Prag’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Prag’a ulaşıyoruz. Prag’ta görülecek yerler arasında; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı ve Sonrasında otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile Vltava nehrinde Extra Tekne turuna katılıyoruz. (25 Euro). Teknedeki açık büfe yemek eşliğinde Prag’ın gecesini yaşıyoruz. Tekne turumuz sonrasında otelimize gidiyoruz. Konaklama PRAG’taki otelimizde.


7. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Münih`e Hareket ediyoruz ve Keyifli bir yolculuk sonrasında Münih`e ulaşıyoruz. Panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Turk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasında. Münih şehir turumuz sonrasında Münih’in 16 km. kuzeybatısında yer alan Dachau toplama kampına gidiyoruz, Nazi Almanya’sında ilk toplama kampı olan ve siyasi tutukluların yerleştirildiği ilk kamp olma özelliğini de taşıyan Dachau toplama kampı ziyaretimiz sonrasında otelimize gidiyoruz. Konaklama Münih’te otelimizde.


8. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Zürih’e Hareket ediyoruz. Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile Strasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Zürih tekne turu ve Rapperswil turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz sonrasında Otelimize dönüyoruz. Geceleme Zürih’teki otelimizde.


9. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Como gölüne hareket ediyoruz. Muhteşem manzarası ve doğası ile ünlü Como gölündeki fotoğraflarımızı çekildikten sonra Moda şehri Milano’ya geçiyoruz. Milano’daki görülecek yerler arasında Opera binası La Scala, Duomo Meydanı, Duomo Kilisesi ve La Galeria ziyaretlerimiz sonrasında Alışveriş için serbest zaman. Alışverişlerimiz sonrasında otelimize gidiyoruz. Geceleme Milano Otelimizde.


10. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ancona’ya Hareket ediyoruz. Yunanistan’a gideceğimiz gemiye biniş işlemlerimiz sonrasında Kabinlerimize yerleşiyoruz. Geceleme gemide. (Kabinde Konaklama)


11. Gün:

Sabah saatlerinde Igoumenitsa limanına varıp, Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik`te öncelikle Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Daha sonra görülecek yerler; Atatürk’ün Evi, Aristoteles Üniversite Kampüsü, Helexpo International Fuar Alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Makedonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, daha sonrasında Selanik’teki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama SELANİK’teki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Sirtakili Taverna eğlencesine gidiyoruz (35 Euro) ve Eğlence sonrasında otelimize dönüşüyoruz. Konaklama SELANİK’teki otelimizde.


12. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala’da; Su kemerleri, Liman, 19 yy. Neo Klasik yapıları, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve heykeli gezileri sonrası, alışveriş için kısa zaman alıyoruz. Daha sonra İpsala’ya hareket edip, burada free-shop’tan alış veriş fırsatı buluyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’ye girip Keşan, Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir daha ki ESCANTUR’da buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*Hotelde 9 gece konaklama , Gemide konaklama(1)

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (10)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Tüm şehir girişleri

*Gümrük vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (18:00:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


ORTA AVRUPA OTOBÜSLÜ Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

0.00

Konaklama

OTELLERDE SABAH KAHVALTISI DAHİL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-SIRBİSTAN-MACARİSTAN-SLOVAKYA-AVUSTURYA-ÇEK CUM.-ALMANYA-İSVİÇRE-İTALYA

Kalkış

Akşam 18:00 Üçkuyular opet, 18:30 Üçyol işbankası, 19:00 Bornova E.Ü.H. önü, 19:30 Karşıyaka Escantur Acente önü, 19:40 Bostanlı iskele karşısı, 19:50 Girne caddesinden

Telefon

0 232 3646402