DOMATİA KÖYÜ-KARİNA-ŞİRİNCE

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE

 

Dilek yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içinde yer alan Domatia (Doğanbey) Rum Köyü hafta sonu için keyifli bir rota, bol fotoğraf çekip, temiz havayı soluyabileceğiniz, enfes balıklar yiyebileceğiniz kadar keyifli

Tur Programı


 08:00 Karşıyaka Acenta Önü, 08:10 Bostanlı İskelesi, 08:20 Girne Yunuslar, 08:25 Girne Tatil Budr, 08:30 Girne Hale Pastanesi, 08:45 Bornova E.Ü.H, 09:00 Üçyol Pizza Pizza, 09:05 Susuz Dede, 09:15 Üçkuyular Opet misafirlerimizi aldıktan sonra Domatia Rum Köyü’ne ve Şirince Köyü'ne gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 Eski adı Domatia köyü olan eski  Doğanbey Köyü M.Ö. 7.yy'dan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Yakın çevresinde eski gümrük binalarının olduğu Karina, antik yerleşim Tebai ve Lade Adası bulunmaktadır. Domatialılar’ın, Samos'tan (Sisam), Sakız Adası'ndan, Oniki Ada'dan ve Kıbrıs'tan geldikleri bilinir. Eskiden evler büyük bir ormanın içerisinde birbirinden ayrı, her biri büyük avlulara sahip oda şeklinde inşaa edilirmiş ve bu odalara Rumca’da Domatia denmiştir. Yerleşim biraz daha gelişip köy meydana geldiğinde bu isim, aynı zamanda köyün ismi olmuştur.

Sırtını Dilek dağına(Samsun  dağı) yaslamış  Bu eski Rum Köyü’nün deniz manzaralı , Arnavut kaldırımlı  dar sokaklarında sessizce dolaşıp fotoğraf çekimi yaptıktan    sonra Domatia 'ya  6 km uzaklıktaki , Karina sahilinde bulunan meşhur balık lokantasında balıklarımızı yiyoruz . Bu bölge, Büyük Menderes Irmağı’nın, Ege Denizi’ne kavuştuğu yerde oluşmuş ilginç bir coğrafi oluşumdur ve Dilek yarımadasının gidilebilecek en uç noktasıdır.Bundan sonrası Yunan Adası Sisam 'a çok yakın olduğu için Jandarma koruması altındadır.

 Keyifli bir yemeğin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Şirınce'ye ulaşıyoruz . Dağdaki Efes olarak bilinen Nişanyan evleriyle meşhur eski Türk ve Rum  evlerinin arasında dolaşıyoruz, dilersek  şarap alışverişimizi yapıyoruz . Şirince gezimizin ardından turumuzun sonuna geliyor ve geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmir’e varışımızın ardından, bir dahaki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otobüsle ulaşım

* Rehberlik hizmeti

* Escan Tur refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Sabah kahvaltısı

* Öğle yemeği

* Yemekte alınan içecekler 

* Müze ve ören yeri girişleri

* Molalarda alınan yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (09:15:00)
Tur Hareket Tarihleri: 03 Aralık

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
03.12.201760.00 TL60.00 TL 60.00 TL0 - 12 Yaş 50.00 TL0 - 12 Yaş 50.00 TLTaksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir.

* Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanma hakkına sahipler.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


DOMATİA KÖYÜ-KARİNA-ŞİRİNCE Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

60.00 TL

Konaklama

GÜNÜBİRLİK

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA

Kalkış

08:00 Karşıyaka Acenta Önü, 08:10 Bostanlı İskelesi, 08:20 Girne Yunuslar, 08:25 Girne Tatil Budr, 08:30 Girne Hale Pastanesi, 08:45 Bornova E.Ü.H, 09:00 Üçyol Pizza Pizza, 09:05 Susuz Dede, 09:15 Üçkuyular Opet

Telefon

0 232 3646402